Plany na lato? Morze, Hevelka i dalej się wymyśli

piwo bałtyk (1)

Miłośnik dobrego piwa coraz częściej staje się przed wyzwaniem jak zaplanować letni urlop, wyjechać nad morze tak żeby nie ominąć żadnego z festiwali. Akurat jest końcówka maja, więc najodpowiedniejszy czas by przygotować konkretny plan.

Dlatego też szczególnie cieszy mnie wieść o tym, że w terminie wakacyjnym, można wreszcie liczyć na festiwale piwne z piwem rzemieślniczym. Tego dotychczas mi brakowało. W tym roku za to będą co najmniej dwie takie imprezy! 26-27 czerwca w Gdańsku Festiwal Piw Rzemieślniczych Hevelka by Stary Browar Kościerzyna i w dniach 7-8 sierpnia w Łebie Festiwal Prawdziwego Piwa. Znane są tak zwane lineupy browarów na oba festiwale i na oba są one bardzo zachęcające. W idealnym świecie chcę tak dograć terminy wakacyjne by być na obu, dobre rzemieślnicze piwo i morskie powietrze brzmi jak połączenie perfekcyjne.

piwo bałtyk (2)

Jak do tej pory mogę powiedzieć, że wybieram się do Gdańska na Hevelkę i was też, jak macie trochę wolnego do wzięcia, zapraszam by się spotkać i pogadać, a jeśli jesteście z Trójmiasta to wydaje się to być pozycja obowiązkowa, bo poza Chmielatonem nie pamiętam żadnej większej imprezy w Gdańsku w ostatnich latach. Kiedyś był Festiwal Piwa im. Jana Heweliusza, ale to było podobno z 10 lat temu, a przy galopującej rewolucji piwnej w Polsce jest to niczym prehistoria i to choćby dlatego warto moim zdaniem wybrać się na Hevelkę.

Swoją drogą Hevelka w ciekawy, poniekąd sposób wydaje mi się, że próbuje nawiązywać do tradycji piwowarskich Gdańska oraz wspomnianego festiwalu. Ciekawi mnie ile osób przyjdzie z sentymentu, z racji na podobieństwo nazw. To byłaby fajna historia.

Co więcej zachęca? Jak jadę nad polskie morze to do morskiego miasta, najlepiej Trójmiasta. Więc już jest możliwość dodania tej imprezy do planów wakacyjnych, rano plażing, smażing, morzing, po południu Hevelking (by pozostać w konwencji). A jak pogoda spłata figla to cały dzień Hevelking. I tutaj plus, że cała impreza jest pod dachem – z tego co widziałem – w nowoczesnej hali Amber Expo. W ogóle z tego co widziałem na fejsie to ma być grubo, będzie się działo, więc to tak zwany „must have”.

Znana jest już lista wystawców, więc wiadomo, że będzie dużo dobrego piwa, teraz tylko z obowiązku kronikarskiego czekam na informację z jakimi premierami zaprezentują się na festiwalu. Do zobaczenia na 26-27 czerwca w Gdańsku, a ja wracam układać swój wakacyjny kalendarz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s