Browar Jagiełło Vienna Lager

Niesamowite jest to jak czasem dochodzi do zbiegu okoliczności, prosto po powrocie z Wiednia, w domu czekał na mnie świetny upominek od Rodzinnego Browaru Jagiełło. Skrzynka piwa z gadżetami z browaru to jest to. Tak niespodziewane połączenie obu kwestii sprawiło, że na samą myśl, aż mi się buzia cieszyła. Dobra robota w kwestii marketingu.

Czas w takim razie spróbować jak prezentuje się Lager Wiedeński z Browaru Jagiełło. Swoją drogą znacie ich? Można ich piwa dostać zarówno w supermarketach jak i na plenerowych imprezach. Ostatnio nawet byli w Warszawie na Dniu Ziemi (tak to właśnie od nich można było napić się najlepszego piwa tam).  Zaprezentowali ostatnio swoje najnowsze piwo, Vienna Lager, oczywiście na etykiecie nawiązując do pięknej architektury stolicy Austrii. Czy to piwo też będzie wzbudzało podobny zachwyt? Nazwa stylu pochodzi od użytego słodu. Zawiera 5,5% alkoholu.

Vienna Lager od Browaru Jagiełło charakteryzuje się w głównej mierze typowymi dla lagerów nutami smakowymi, tak więc będzie tu wyczuwalna przede wszystkim słodowość, chmiel słabo wyczuwalny. Wspomniany charakter słodowy to pierwszoplanowa cecha, choć zauważyć należy, że pod koniec cechuje je również wytrawność. Miedziana barwa. Jest to ciekawa alternatywa dla jasnych lagerów w Browaru Jagiełło, choć przyznam, że czekam na Portera z Lubelszczyzny.

Jagiełło Vienna Lager

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s