Piwa Wiślane i Odrzańskie z Pilsweizera

Wiślane i OdrzańskiePilsweizer z Grybowa oddaje cześć największym rzekom w Polsce, nazywając ich mieniem swoje dwa piwa.

Choć mamy tu piwa rzeczne to na kontrach znajdują się najklasyczniejsze morskie opowieści, choć może w tym wypadku są to rzeczne opowieści. Zacznę od Piwa Wiślanego, bo Wisła królową polskich rzek jest. Czy Wiślane będzie królem wśród polskich piw? Czy to piwo będą pić ludzie tam gdzie są Bulwary Wiślane? Czy będzie tak tajemnicze i uwodzicielskie jak na kontrze podają?

Sprawdzam. Wiślane to lager mający 4,7% alkoholu i 10% ekstraktu wag. Po nalaniu do szkła ukazuje się złociste i niezwykle klarowne piwo z białą, delikatną pianą niczym sfalowane wody Wisły z wodospadu widocznego na etykiecie #rzeczneopowieścikontent, piwo jest o wiele bardziej klarowne niż nasza rzeka. Wiślane było w zielonej butelce, więc zaskoczeniem nie jest już jaki aromat będzie w nim wyczuwalny, i taki właśnie jest, bo mamy tu mieszankę słodowości i skunksa, w smaku jest dość wodniste, głównie słodowe i ma syndrom zielonej butelki. Ponadto dość mocno gazowane.

A Odrzańskie? To taka mocniejsza wersja Wiślanego. Mocny jasny lager zawierający 6,8% alkoholu i 14% ekstraktu wag. Mam bardzo podobne odczucia jak w przypadku Wiślanego, jeżeli tamto Wam smakowało to to też powinno.

wislanenadwisla odrzanskienadodra

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s