Spotkanie z legendą Sierra Nevada Pale Ale

Dzięki współpracy z dystrybutorem piw rzemieślniczych Beer Enthusiast mam przyjemność degustacji znajdującego się w ich ofercie piwa w stylu Pale Ale z legendarnego browaru Sierra Nevada z Chico, California. Sierra Nevada Brewing został założony w 1980 roku i jest to jeden z browarów, który od samego początku przewodził piwnej rewolucji w USA. Piwo to miałem już przyjemność degustować podczas mojej ostatniej wizyty z Stanach Zjednoczonych, jednak wtedy nie doczekało się wpisu. Legendarne piwo, stanowiące po dziś dzień inspirację i wzorzec dla piwowarów, choć raz w życiu trzeba go spróbować. Stylu dopełnia charakterystyczne logo z pełnym chmielu malowniczym krajobrazem na etykiecie.

Jest to całkowicie naturalne piwo, warzone z użyciem najwyższej jakości słodu jęczmiennego jasnego i karmelowego, szyszek amerykańskich chmieli Cascade, Magnum i Perle, drożdży piwnych i wody. Ma 37 IBU, zawiera 5,6% alkoholu, 13,1 BLG i dostępne jest w butelce o objętości 350 ml.

Sierra Nevada Pale Ale[BARWA]
Jasne Ale z browaru Sierra Nevada to piwo górnej fermentacji o złocistej barwie z bursztynowymi podbiciami i z widocznym delikatnym zmętnieniem, sprawia to, że widać jak bardzo to piwo jest pełne i soczyste.

[PIANA]
Biała piana jest równie soczysta jak samo piwo, dosłownie przykleja się do szkła, w którym jest podana co widać na zdjęciu, daje się nacieszyć tym widokiem, bo utrzymuje się przez dość długi czas.

[ZAPACH]
Aromat pełen jest nut typowych dla amerykańskich piw. Przede wszystkim dominują w nim akcenty cytrusowe i sosnowe.

[SMAK]
Na pierwszym planie pochodząca od chmieli goryczka, przede wszystkim charakterystyczne dla amerykańskich chmieli akcenty cytrusowe, brzoskwinie, żywiczność oraz trawiastość. Piwo jest ułożone i zbalansowane więc charakter karmelowy pochodzących od słodów również jest zauważalny.

apa sierra nevadaPiwo sprowadzane do Europy przez Vertical Drinks.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s