Kilka słów o tym czym są multitapy

Zapraszam do kolejnego tekstu z serii kobiecym okiem o kulturze piwnej, poprzedni Wam się podobał, zobaczymy czy ten też trafi w wasze gusta.

Piw Paw Warszawa

Było ogólnie,dzisiaj będzie szczególnie.

Najpierw trzeba omówić multitapy. Odkryłam te miejsca niedawno a już stały się jednymi z moich ulubionych na wyjścia ze znajomymi, ale sprawdźmy co możemy nazwać prawdziwym multitapem (wielokranem).

Otóż na pewno pierwsza, niezbędną rzeczą jest to ze musi posiadać wiele kranów, brzmi to niczym masło maślane ale warto zwrócić na to uwagę, bowiem wiele lokali nazywa się Multitapem, podczas gdy tak naprawdę ma 4 krany i wyboru piwa prawie żadnego. Zatem, wiele kranów to pierwsza rzecz, w końcu trzeba mieć z czego wybierać.

Druga rzecz, ze wspomnianych kranów musi lać się piwo rzemieślnicze. To, że pub nalewa wiele eurolagerów nie znaczy, że jest multitapem. Przeciwnie, to zwykły pub, taki sam jak setki innych. Zatem piwo rzemieślnicze, produkowane przez piwowarów z miłości, jako efekt poszukiwań to must have w multitapie.

Kolejna rzecz, obsługa, jakże jest ona ważna abyśmy mogli milo spędzić czas. Na szczęście we wszystkich multitapach, których byłam barmani wiedza co maja na kranach, często znają się na piwie, przynajmniej w podstawowym zakresie (skład, smak, aromat) wiec spokojnie możecie pytać o rade, o podpowiedz. Są to głównie młodzi ludzie, pasjonaci przeróżnych trunków, którzy z chęcią opowiedzą o piwie czy czymkolwiek innym, o co tylko zapytacie.

Te trzy rzeczy liczą się jeśli mówimy o multitapie, ale najważniejszą rzeczą jest atmosfera. Wszyscy wiemy, ze jeśli chodzi o przestrzeń czy wystrój to każdy ma osobiste preferencje, niektórzy lubią niemalże skandynawski minimalizm inni typowy polski domowy klimat. Natomiast to co jest najważniejsze w multitapach to atmosfera. To ona decyduje o tym, ze w danym miejscu po południu nie znajdziemy siedzącego miejsca, a i o stojące trudno (tak, istnieją takie miejsca). Multitapy maja to do siebie, ze wszyscy są dla siebie mili, bez spiny, bez napinania i sztywnej atmosfery. Często nawet z obcymi ludźmi można rozpocząć niepozorna konwersacje, chociażby od spostrzeżeń na temat piwa przy jego wyborze i skończyć na wspólnym biesiadowaniu przy złotym czy innego koloru trunku.

Wszystko dlatego, ze piwo ma za zadanie łączyć ludzi, pokonywać bariery. Wniosek stad jeden, nie bójcie się zaglądać do multitapów, pytać o poradę, mówić o swoich uwagach, czasem możecie spotkać osoby, które to piwo warzyły i tylko czekają na różne opinie, ponieważ każde zdanie się liczy.

________________________

Podobało się? To dajcie lajka!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s