Gdzie bywać i co robić, czyli II Warszawski Festiwal Piwa

img_header

fot. http://warszawskifestiwalpiwa.pl/pl/

Jeśli lubisz dobre piwo, a wiem że lubisz, interesujesz się też kulturą piwną to śledzisz wszelkie nowinki z branży sprawdzając nowe wypusty od naszych rzemieślników. Gdzie najlepiej to uczynić? Oczywiście na Festiwalu Piwnym, gdzie zbierają się wszyscy najważniejsi gracze w branży, można się z nimi spotkać, porozmawiać podpytać, przybić piątkę.

Piwo rzemieślnicze to ludzie, kultura piwna tworzona jest przez ludzi, więc taki festiwal, a w szczególności Warszawski Festiwal Piwa (WFP), odbywający się w piwnej stolicy Polski jest fantastyczną okazją do spotkania twórców wszystkich waszych ulubionych piw, bo wiadomo że najlepsze piwo jest z Polski prawda?

W dniach 24-26 kwietnia stadion Legii Warszawa zmieni się w prawdziwą arenę piwnych zmagań. Zawirowania z POU suma sumarum wyszły na dobre WFP i wykonany został milowy krok, który nie mam pewności czy w normalnej sytuacji zostałby podjęty.

Stadion Legii to jedna z najlepszych lokalizacji na imprezę masową w Warszawie! Blisko centrum i łatwy dojazd. Co może być bardziej prestiżowe dla imprezy masowej, na którą według informacji na facebooku ma przybyć ponad 30 tysięcy ludzi? Chyba tylko Stadion Narodowy. Choć mnie osobiście cieszy bardziej lokalizacja na Łazienkowskiej 3.

Ponad 30 premier! Oraz znane i lubiane już piwa z ponad 80 browarów. Polskie browary, sklepy, puby i dystrybutorzy bardzo mocno przy gotowali się do tego premierowego wydarzenia i przygotowują wszystko co mają najlepsze, a jest co, bo polskie browary robią dobre piwo, w dobrym stosunku cena jakoś w porównaniu z zagranicznymi browarami. Jeśli chcecie dobrze się przygotować to już teraz zaplanujcie, których piw chcecie spróbować.

Taki festiwal to nie tylko miejsce dla piwnych freaków, każdy jest mile widziany, więc jeśli jesteś ciekaw czym jest ta piwna rewolucja i dlaczego piwa dzielą się na style, z czym to się je, oraz jak to jest z robieniem piwa w domu to również jak najbardziej powinieneś się tu zjawić, będą przygotowane specjalne warsztaty, gdzie wszystkie wątpliwości zostaną wyjaśnione.

Jak macie pytania zagadujcie innych, piwo jest napojem społecznym, więc każdy z chęcią o nim i przy nim porozmawia. Po prostu bawcie się dobrze, bo to będzie świetna impreza.

Jedzenie? O to też nie trzeba się martwić, bo tak jak rok temu będą czekać food trucki gotowe na nakarmienie Was do syta.

Co jeszcze wartego uwagi? WFP ma też własną aplikację mobilną! Ściągajcie!

Pakiety festiwalowe już się rozeszły, kto nie ma ten niech żałuje. Karnet na 3 dni kosztuje 20 zł, a na pojedyncze dni po 10 zł. Tutaj można kupić bilet. Pamiętajcie też o pamiątkach, koszulka, dedykowane szkło festiwalowe czy gadżety z browarów wyglądają dobrze i na 100% będą ci pasować.

Ja będę na wszystkich dniach, z kamerką, aparatem, tak więc do zobaczenia już w piątek!

A już 30 kwietnia 2015 planujcie wolny czas na urodziny bloga.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s