„Nie mówcie nikomu” o wybranym Miejscu Roku 2014 Piwnej Mapy Warszawy!

Głosowanie na Miejsce Roku 2014 Piwnej Mapy Warszawy uważam za zakończone, wyniki od północy są już publicznie dostępne, plebiscyt ten był rozpoczęciem celebracji przeze mnie 5 urodzin bloga, szykujcie się w tym miesiącu na jeszcze kilka ciekawych wydarzeń.

W plebiscycie oddanych zostało prawie 1200 głosów! Ogromnie mnie cieszy fakt, że tak mocno Was zainteresował i taka liczba głosów pokazuje, że była duża mobilizacja. Planuję organizację podobnych konkursów w przyszłości, lecz już wiem, że zmienię nieco formułę, by była czytelniejsza. Głosowanie trwało miesiąc, na początku marca zaproponowałem 20 miejsc, które w mojej opinii najmocniej wpisały się w krajobraz piwnej mapy Warszawy, wśród nich było 15 pubów i 5 sklepów. Była ponadto możliwość dodania własnych propozycji i w ten  sposób dodanych zostało jeszcze 11 nowych miejsc, co w sumie dało 20 lokali i 11 sklepów. Spośród wszystkich 1198 głosów, 842 (70,28%) oddano na lokale, 356 (29,72%) na sklepy.  95,58% głosów (1169 głosów) oddanych zostało na zaproponowane przeze mnie miejsca, 29 głosów (2,42%) na nieuwzględnione przeze mnie miejsca.

Nie mówcie nikomu, ale zwycięzcą całego głosowania zostali Spiskowcy Rozkoszy z 176 głosami co stanowi 14,69% wszystkich oddanych głosów, na drugim miejscu Skrzynka Piwa (13,27%), na trzecim Piwomaniak (11,94%).

Stawka była bardzo wyrównana i przy stworzeniu wykresu oddanych głosów widać, że przechodzi on płynnie i nie ma zbyt dużych przeskoków w całkowitych wynikach. Trochę inaczej jest jeśli to podzielić na lokale i sklepy z piwem. Przy podziale na lokale z piwem oczywiście Spiskowcy Rozkoszy zostali zwycięzcami z 20,90% oddanych głosów na lokale, na podmium jeszcze Chmielarnia (14,61%) oraz Kufle i Kapsle (10,33%). Warto zwrócić uwagę na wysokie miejsce Samych Kraftów, które są stosunkowo nowym lokalem.  Wśród sklepów pierwsze miejsce w waszym głosowaniu przypadło Skrzynce Piwa, która otrzymała 44,66% głosów oddanych na sklepy, drugie Piwomaniakowi (40,17%), trzecie natomiast Piwonii (7,02%).

Kilka słów komentarza należy się również w odniesieniu głosów na miejsca dodane przez Was, 31,03% dodatkowych głosów otrzymała Piwna Sprawa, której muszę się przyznać, że nie uwzględniłem, bo pierwszy raz byłem w niej w marcu 2015, ale mam wrażenie, że w plebiscycie za 2015 rok może być o wiele wyżej, bo wykonują tam naprawdę dobrą robotę. Ciekawostką jest też, ze w rankingu znalazła się Szyszka Chmielu, która została otwarta już w 2015 roku. W zależności od tego jak będzie aktywnie działać, może znajdzie się w propozycjach na najlepszy lokal 2015, a pojawiło się kilku nowych mocnych graczy jak wspomniane już Same Krafty, Piwna Sprawa, Bla-Bla, Beczka czy Chmielarnia Marszałkowska, a niedługo jeszcze otwarcie Jabeerwocky. Niestety w międzyczasie swoją działalność zakończył Cech Piwny, mam nadzieję, że powróci kiedyś jeszcze mocniejszy.

Dziękuję wam serdecznie za udział i serdecznie gratuluję zwycięzcom.

Pełne wyniki wraz z prezentacją kandydatów.

Bonus dla miłośników statystyk:

sa

Jedna myśl na temat “„Nie mówcie nikomu” o wybranym Miejscu Roku 2014 Piwnej Mapy Warszawy!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s