Okocim Palone

W czasach gdy browary rzemieślnicze można dostać w markecie czy lokalnym sklepie spożywczym, browary regionalne coraz mocniej eksperymentują z nowymi stylami, Żywiec wypuszcza American Pale Ale, co robi Okocim?

Powraca do swoich starych piw. Takim ruchem jest przywrócenie piwa Okocim Palone. Powrót legendy? Tak to można nazwać? Legendą bym tego piwa nie nazwał. Czyli raczej odkopywanie starych pomysłów. Przecież to piwo nie zniknęło przypadkiem, coś musiało za tym przemawiać. Dlaczego teraz powróciło? Czy to moda na oryginalne style piwa? Ale co jest oryginalnego w piwie palonym? Jak dla mnie nic, to było dobre jakieś 5 lat temu. Teraz to raczej nuda.okocim palone

Przyznam że nie pamiętam poprzedniego Okocimia Palonego, więc ciężko mi będzie o porównanie, ale mogę powiedzieć, że charakteryzuje się jasną, drobną pianą, klarowną, rubinową barwą, w zapachu nie ma nic co by mnie zainteresowało, nie jest on zbyt intensywny, w sumie ciężko coś wyczuć, może słodowość. W smaku na pierwszym planie palony charakter, następnie karmel. Minusem jest bardzo mocne nagazowanie go, ciężko mi się je próbowało. Najlepsze w tym wszystkim jest opakowanie.

Z informacji technicznych. Zawiera 5,3% alkoholu, 12,7% ekstraktu wag.

2 myśli na temat “Okocim Palone

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s