Pinki i Americano z Browaru Brodacz

Dzięki uprzejmości Tomasza z Browaru Brodacz mam możliwość spróbować dwóch najnowszych piw od tej nowej inicjatywy kontraktowej rodem z Sopotu. Piwa uwarzone w Kościerzynie, Pinki i Americano to odpowiednio 2 i 3 piwo po Takie Życie z Browaru Brodacz. Pierwsze piwo choć lekkie jak na roggenbiera to było wartą uwagi pozycją, jak będzie tym razem? Zaraz sprawdzę dla Was.

Nazwy obu piw od razu rodzą skojarzenia do znanych popkulturowo zjawisk. Na pierwszy ogień idzie Americano (We No Speak Americano kojarzycie?), czyli American Rye. Ma 5,6%, 33 IBU i 13,5 BLG. W składzie chmiele Amarillo i Chinook, słody pale ale i żytni. Minimalizm na etykiecie, przy czym wszystkie najważniejsze informacje również zostały zawarte. Tak jak w Takim Życiu i tutaj użyty został słód żytni, do tego amerykańskie chmiele. Po nalaniu pojawia się w szkle dość klarowne ciemnozłote piwo z drobnoziarnistą białą pianą, w zapachu tak jak można się spodziewać mamy cytrusy i mango, jeśli chodzi o smak to goryczka pochodząca od amerykańskich chmieli wyczuwalna, aromat cytrusowy wyraźny, jednak nie zdominował piwa, w stu procentach zgodzę się z opisem z etykiety, jest lekkie i orzeźwiające z żytnim wygładzeniem, na nadchodzące ciepłe dni w sam raz.

Browar Brodacz AmericanoTo Pinki jest i Mózg. Kojarzycie bajkę? Od razu mi się z tym skojarzyło, jest też na etykiecie i z tego co wiem, będzie też Mózg, ciekawe w jakim stylu, ale dziś o Pinkim. Jest to American Wheat z 5,4% alk., 25 IBU i 13,3 BLG. W składzie chmiel Citra, słody pszeniczny, pizneński i karmelowy jasny.  Pinki po wlaniu do szkła zachwyca jasnym i złocistym, mętnym ciałem z idealnie białą, oblepiającą ścianki. Na pierwszym planie wyczuwalne są cytrusy z pszenicznym tłem, czyli modna aktualnie nowofalowa pszenica.

Tak to piwo jest rześkie, orzeźwiające i lekkie, ale przy tym mają odpowiednie ciało, jak wszystkie dotychczasowe piwa z Browaru Brodacz, więc jeśli lubicie piwa w tym stylu to powinny i te wam posmakować. Ja lubię.

Browar Brodacz Pinki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s