Ale Ciacho!

Z związku z moją wizytą w Browarze Bednary udało mi się nabyć kilka ich piw w butelkach, zapraszam do degustacji jednego z ciekawszych w mojej opinii produktów tegoż browaru. Ale Ciacho piłem już niejednokrotnie w wielokranach i wiem, że jest to bardzo ciekawe piwo. Do tego ta fantastyczna etykieta.

Ale Ciacho (2)

To Specjalne Ale ma być interpretacją szarlotki w piwie, swoiste ale ciacho w formie płynnej. Aromatyczne, przyprawowe, po prostu do schrupania. Czy takie jest? Zaraz się przekonamy.

Ale Ciacho z Browaru Bednary to ciemnobursztynowe piwo z beżową drobnopęcherzykową pianą. Jeśli zaś chodzi o jego cechy aromatyczne to w zapachu jest niezwykle przyprawowe, wyczuwalny jest cynamon, goździki, imbir. W przypadku smaku również podobne odczucia, te same przyprawy dominują, charakter również przyprawowy. Jest słodycz, ale jest też wytrawność i co najważniejsze to piwo rzeczywiście przypomina płynną formę szarlotki.

Bardzo fajne piwo specjalne, z przyjemnością daje się zdegustować. Oby więcej takich eksperymentów jeśli chodzi o piwa przyprawowe, mówię to jako fan szarlotki.

Cena: 7 zł

Ale Ciacho (1)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s