Chmielony na zimno Carlsberg Nox

Carlsberg Nox (2)Widzieliście już nowość od Carlsberga pod nazwą Nox w czarnej jak noc butelce? Kto jeszcze jej nie otworzył lub nie zobaczył informacji przy szyjce może mieć wrażenie, że będzie to ciemne piwo, a to byłoby coś ciekawego. Tak jednak nie jest, jest to lager, tylko że chmielony na zimno. Co z tego wynika?

Nie wyczuwam tu goryczki, na etykiecie napisano wręcz o fakcie zbędności goryczki w piwie, nie mogę się zgodzić. W smaku dominuje zdecydowanie słodowość i aromat zielonego chmielu, sprawia wrażenie, że piwo ma trawiaste posmaki. Zwiększony aromat w porównaniu z tradycyjnymi lagerami to widoczna w mojej opinii różnica. Piwo w barwie jest jasnozłote, duża klarowność, piana biała i drobnoziarnista, oblepia ścianki.

Podano również, a wręcz wyeksponowano jakiego chmielu użyto do produkcji piwa. Jest to chmiel Polaris. Co jeszcze warto zauważyć? Piwo jest dość mocne, jak na takiego jasnego lagera, ma 6% alkoholu.

Carlsberg Nox (1)

6 myśli na temat “Chmielony na zimno Carlsberg Nox

  1. Jak na „sieciówkę” to może być. Choć moim zdaniem jak Piwo to tylko małe browary i tradycyjne ważenie. Jak konsument chce się napić,to NOX może być,ale jak smakosz Piwa chce dać rozkosz ciału i duszy,to warto wydać równowartość 4,6,8paka napoju o nazwie piwo na 1 prawdziwe, tradycyjne Piwo:-)

  2. gówno, jakich pełno na naszym rynku. Coś tam mocniej chmielone, ale nie chmielem tylko ekstraktem. Jeżeli chcecie dobrego lagera w niedużej cenie i z pewnością że był użyty przy warzeniu prawdziwy chmiel, to polecam Kormorana Jasny lub Warmińskie Rewolucje,

  3. Jak dla mnie najgorsze piwo jakie piłem porzygałem się przy drugiej butelce nigdy więcej najgorszy smak piwa według mnie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s