Chmielony na zimno Carlsberg Nox

Carlsberg Nox (2)Widzieliście już nowość od Carlsberga pod nazwą Nox w czarnej jak noc butelce? Kto jeszcze jej nie otworzył lub nie zobaczył informacji przy szyjce może mieć wrażenie, że będzie to ciemne piwo, a to byłoby coś ciekawego. Tak jednak nie jest, jest to lager, tylko że chmielony na zimno. Co z tego wynika?

Nie wyczuwam tu goryczki, na etykiecie napisano wręcz o fakcie zbędności goryczki w piwie, nie mogę się zgodzić. W smaku dominuje zdecydowanie słodowość i aromat zielonego chmielu, sprawia wrażenie, że piwo ma trawiaste posmaki. Zwiększony aromat w porównaniu z tradycyjnymi lagerami to widoczna w mojej opinii różnica. Piwo w barwie jest jasnozłote, duża klarowność, piana biała i drobnoziarnista, oblepia ścianki.

Podano również, a wręcz wyeksponowano jakiego chmielu użyto do produkcji piwa. Jest to chmiel Polaris. Co jeszcze warto zauważyć? Piwo jest dość mocne, jak na takiego jasnego lagera, ma 6% alkoholu.

Carlsberg Nox (1)

Advertisements

6 thoughts on “Chmielony na zimno Carlsberg Nox

  1. Jak na „sieciówkę” to może być. Choć moim zdaniem jak Piwo to tylko małe browary i tradycyjne ważenie. Jak konsument chce się napić,to NOX może być,ale jak smakosz Piwa chce dać rozkosz ciału i duszy,to warto wydać równowartość 4,6,8paka napoju o nazwie piwo na 1 prawdziwe, tradycyjne Piwo:-)

  2. gówno, jakich pełno na naszym rynku. Coś tam mocniej chmielone, ale nie chmielem tylko ekstraktem. Jeżeli chcecie dobrego lagera w niedużej cenie i z pewnością że był użyty przy warzeniu prawdziwy chmiel, to polecam Kormorana Jasny lub Warmińskie Rewolucje,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s