Smoked Cracow Ho Ho Ho

Kocham Grodzisze. Zawsze to mówię, jest to moja miłość od pierwszego wejrzenia. Niezmienna. Dlatego też staram się spróbować wszystkie krajowe wypusty w tym stylu i wszelkie ich interpretacje. Pracownia Piwa wypuściła dotychczas świetne piwo Grodziskie pod nazwą Smoked Cracow, wypuściła również jego ciemną wersję, czyli Smoked Cracow by Night i te dwa piwa były w moim osobistym top najlepszych piw z 2014 roku.

Stąd też niezwykle ucieszyłem się na wieść o świątecznym grodziskim od Pracowni Piwa o nazwie Smoked Cracow Ho Ho Ho. Wybaczcie, ale nie mam odpowiedniego szkła dla Grodzisza, a Palmowy pokal jest jednym z moich ulubionych. Czas sprawdzić czy Ho Ho Ho będzie tak samo dobre jak pozostałe wersje.

Smoked Cracow Ho Ho HoLekkie, jasne, mające dość dużą mętność, jednak jest to dość normalne dla tego stylu, do tego słomkowa barwa piwa i biała, porządnie utrzymująca się piana. Jeszcze lepiej jest w zapachu, niezwykle aromatyczne piwo, świetna kompozycja delikatnej wędzonki, dodatków w postaci między innymi suszonych śliwek i cytrusów. Pięknie pachnie. W smaku w mojej opinii też jest zacne. Zrównoważone z wędzonym charakterem, świątecznych dodatków, jest też goryczka, ale panuje tutaj świetna harmonia. No zachwyciłem się Pracownio.

Pyszne i ogromnie pijalne piwo. Oby takich więcej! Jestem ogromnym fanem.

W składzie słód pszeniczny wędzony dębem, chmiele Simcoe, suszone jabłka, rodzynki, suszone śliwki, suszone morele, drożdże, woda. Brak filtracji, brak pasteryzacji. Ma 2,4% alkoholu, 7,7 BLG ekstraktu, 20 IBU.

Cena: 10 zł

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s