Piwo w plenerze? Nad Wisłą w Warszawie można pić piwo

nie śmiećKiedyś wspominałem o legalności oraz możliwości spożywania piwa i generalnie alkoholu w miejscach publicznych. Sprawa znów jest nagłośniona za sprawą pewnego wpisu na portalu o Warszawie. Jak powszechnie wiadomo w katalogu miejsc, w których jest zakaz nie ma plaż stąd ludzie wybierają prawy brzeg Wisły.

Jednak pojawiła się ostatnio informacja, że można pić piwo również po lewej stronie Wisły, podobno wynika to z ekspertyzy prawnej. Przypomnieć należy, że bulwary po tej stronie Wisły traktowane są jako ulice, więc zakaz ich dotyczy.

Na stronie wawalove.pl pojawiła się taka informacja:

„Jak wynika z ekspertyzy prawnej przygotowanej dla Ratusza, nie tylko po praskiej stronie rzeki, ale także na bulwarach po jej lewej stronie, można legalnie pić alkohol. Jak powiedział Michał Olszewski ze stołecznego ratusza, nie można karać za picie w tych miejscach. Można za to karać za zaśmiecanie, naruszanie porządku publicznego oraz ciszy nocnej. Urzędnicy mają się spotkać z policjantami i strażnikami miejskimi, aby przed rozpoczęciem letniego sezonu ustalić metody postępowania.”

Przed zbytnim hurraoptymizmem radziłbym się powstrzymać, po pierwsze ekspertyzy prawne nie są prawnie wiążące. Jest to tylko jedna z interpretacji przepisów obowiązującego prawa, wskazówka. Po drugie, jeśli chodzi o egzekwowanie tego to nie wspomniany Ratusz jest w tej sprawie właściwy, a policja oraz sądy, czyli podmioty stojące na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Jestem wobec tej informacji lekko sceptyczny, optymizm pojawi się u mnie dopiero po oficjalnym potwierdzeniu informacji dotyczącej tego, że można legalnie pić piwo również po lewej stronie warszawskiej Wisły.

Jaki z tego wniosek? Legalnie można pić piwo nad Wisła, ale tylko po jej prawej stronie, na plaży. Natomiast po lewej, póki co najwyżej bezalkoholowe.

Ps. Pamiętajcie, pijąc piwo w miejscu publicznym, nie śmiećcie i sprzątajcie po sobie.

2 myśli na temat “Piwo w plenerze? Nad Wisłą w Warszawie można pić piwo

  1. mam wrazenie, ze policja i straz miejska na lewym brzego pojawialy sie hmmmm… statystycznie rzecz biorac raz na ruski rok… albo jeszcze bardziej sporadycznie. Przeciez w sezonie tam non stop setki ludzi pija piwo…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s