Budweiser porwał się w reklamie na browary rzemieślnicze

Podczas 49 Super Bowl została zaprezentowana reklama, w której Budweiser mówi widzom dlaczego jest lepszy od browarów rzemieślniczych, czym różni się ich piwo od piwa kraftowego i tym podobne teorie można poznać. Zresztą zobaczcie sami. Gra słowna macro-beer, micro-brewery, warzone do picia, prawdziwe, złote i tak dalej. Śmieją się z Pumpkin Ale, a sami takie też sprzedają z Elysian Brewing.

Budweisera musiała zaboleć zmniejszająca się sprzedaż piwa i fakt, że został prześcignięty przez piwowarstwo rzemieślnicze, co doskonale zostało pokazane na wykresie w The Wall Street Journal.

Czas antenowy kosztował 4,5 mln dolarów za 30 sekund, tutaj reklama trwa minutę. Czy było tego warte? Pewne jest, że rozpętał burzę, w branży piwnej na całym świecie wszyscy mówią o tej reklamie, bo jest to przełomowy moment, gdzie w tych swoistych wojnach piwnych (polecam film Beer Wars), koncerny już nie tylko podgryzają, a zaczynają szukać mocniejszych środków w mediach, zaczynając być bardzo bezpośrednie, stawiają sprawę jasno. Choć jest w tym wszystkim jedna ciekawa rzecz, bo najpierw sami kupują browar rzemieślniczy (Elysian), a następnie wypuszczają w świat taką reklamę. Choć ze strony wizualnej klip jest zrobiony fantastycznie, serio jestem fanem, to jeśli chodzi o treść to jest zupełnie nie dla mnie.

Rzemieślnicy już rozpoczynają serię odpowiedzi na powyższą reklamę, które pięknie wypunktowują oryginał. Zobaczcie sami i oceńcie, które bardziej do Was trafiają. Dla mnie odpowiedź jest prosta. Beer wars w reklamie w czystym wydaniu.

Piękny jest też list duńskiego Mikkellera.

Ps. jeszcze to, ale oglądacie na własną odpowiedzialność.

Jak na razie dzieje się to w USA, pytanie kiedy przyjdzie do Polski, bo że przyjdzie to jest pewne. Gra toczy się przecież o dużą stawkę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s