Browar Rzemieślniczy Jan Olbracht, czyli dobra historia i jeszcze lepsza przyszłość

Korona Olbrachta, Śmietanka, Córa Koryntu, Królewskie Tajemnice, Powrót Króla, Pomarańczarnie Króla, Opactwo Olbrachta, Gród Króla, Królewska Piwoteka. Kojarzą Wam się z czymś te nazwy? Ależ oczywiście, to wszystko piwa z Browaru Rzemieślniczego Jan Olbracht!

Zapraszam Was na wycieczkę po znajdującym się w Piotrkowie Trybunalskim browarze rzemieślniczym o nazwie Jan Olbracht. Nie mylić ze znajdującym się w Toruniu browarem restauracyjnym, choć oczywiście jest to nieprzypadkowa zbieżność nazw.  Piotrków Trybunalski to miasto królewskie Jana Olbrachta, miasto z bogatymi tradycjami piwowarskimi i teraz ta wielkość się odbudowuje, są tu Łaźnie Piwne, czyli piwne SPA, firma produkująca minibrowary, czyli minibrowary.pl, za jej ścianą, jako wizytówka firmy browar rzemieślniczy i jeszcze w 2015 roku na Piotrkowskim rynku ma powstać centrum browarnicze czyli Browar Do Góry Nogami.

Dzięki uprzejmości Andrzeja i Moniki Gałasiewiczów miałem możliwość zwiedzenia browaru. Pomysł na założenie browaru narodził się pod koniec 2013 roku i powstał on już pod koniec wiosny 2014 roku, ekspresowo szybko, a jeszcze bardziej imponuje mi fakt, że mimo tak krótkiego czasu wszystko zostało bardzo dokładnie przemyślane. Cały zakład jest niezwykle nowoczesny, robi wrażenie, proces warzenia piwa wsparty jest przez autorski komputerowy system, którym można sterować zdalnie, warzelnia ma wybicie 20 hektolitrów, w leżakowni jest 12 zbiorników po 37 hektolitrów co daje w sumie 400 hektolitrów na fermentację i leżakowanie. Do tego jeszcze nowoczesna linia rozlewowa, która pozwala na rozlew 3000 butelek w ciągu godziny.

2014 roku był dobry, świetna seria etykiet autorstwa Andrzeja Mleczki zwróciła uwagę na  piwa osób, które nie są mocno zainteresowane branżą rzemieślniczą, 2015 rok zapowiada się jeszcze lepiej, istotne będzie umocnienie pozycji na rynku, utrzymanie wypracowanego poziomu oferowanych piw i zwiększenie ich dostępności. A was tymczasem zapraszam do wizyty w Piotrkowie i miejscowych Łaźniach Piwnych, w których również miałem przyjemność być, więcej informacji dostępne pod linkiem.

Jan Olbracht Rzemieślniczy (1) Jan Olbracht Rzemieślniczy (14) Jan Olbracht Rzemieślniczy (15) Jan Olbracht Rzemieślniczy (16) Jan Olbracht Rzemieślniczy (17) Jan Olbracht Rzemieślniczy (18) Jan Olbracht Rzemieślniczy (19) Jan Olbracht Rzemieślniczy (20) Jan Olbracht Rzemieślniczy (21) Jan Olbracht Rzemieślniczy (22) Jan Olbracht Rzemieślniczy (23) Jan Olbracht Rzemieślniczy (24) Jan Olbracht Rzemieślniczy (25)

Jedna myśl na temat “Browar Rzemieślniczy Jan Olbracht, czyli dobra historia i jeszcze lepsza przyszłość

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s