Szybka wizyta w Browarze Bednary

Pamiętacie ostatni post o piwnej turystyce, a dokładniej o możliwości wyjazdu busem na piwo? Jedną z naturalnych destynacji dla Warszawy jest Browar Bednary, nie byłem tam jeszcze, więc postanowiłem ich odwiedzić. Godzina drogi z Warszawy, to chwila i jednocześnie bezcenna możliwość wizyty w rzemieślniczym browarze. Co więcej, jest tam też pub, więc można na spokojnie usiąść i skosztować na miejscu smaku Łowickiego piwa. Coś co jeszcze jest niezwykle cenne to możliwość przyjazdu na miejsce i bezpośrednia rozmowa z piwowarem na temat stworzonych przez niego piw.

Na pierwszy rzut oka wydaje się szalonym to, że browar z pubem został założony we wsi liczącej blisko 1500 mieszkańców, a co więcej, prócz rzemieślniczych piw dostać tam można również belgijskie lambiki. Ale w tym szaleństwie jest metoda, jak już wspominałem raptem godzina drogi z Warszawy i z Łodzi sprawia, że grono zainteresowanych odwiedzeniem browaru osób wraz z rozwojem piwnej rewolucji będzie się stale poszerzać. Już piwa z tego browaru cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Browar Bednary (1)Warto powiedzieć kilka słów na temat browaru. Założony został w 2013 roku przez piwowara domowego, Rafała Łopusińskiego. Wspierany jest przez żonę, Karolinę. Więc jest to nie tylko rzemieślniczy browar, ale również browar rodzinny, który mocno ceni sobie także aspekt działalności związany z aktywizacją społeczności lokalnej. Zgodnie z informacjami na stronie internetowej jest to jedyny browar w regionie łowickim i pierwszy browar rzemieślniczy w Polsce (choć tu akurat mam wrażenie, że pierwszeństwo należy się jednak Artezanowi, swoją drogą ostatnio o pierwszeństwie pisał też na etykietach Browar Gościszewo, ale to już przemyślenia nie na dziś). Browar Bednary warzy piwa pod nazwą Piwo Łowickie. Aktualnie w browarze zainstalowane są 4 tanki o pojemności 1000 litrów, w planach mają być jeszcze dwa, wybicie jest na poziomie 5 hl.

Browar Bednary (2)Dokładny adres to ul. Zachodnia 6, Bednary 99-416. Jak widzicie wygląda to bardzo swojsko, niesamowicie uroczo. Sielanka to adekwatne określenie w odniesieniu do otoczenia, w którym się znajduje browar. Bardzo mi się tu podoba. Jedyną kwestią, którą zresztą podniosłem to oznakowanie dojazdu, bo niestety prócz tabliczki przed wjazdem nie ma innych wskazówek jak trafić, jeśli jedziecie pierwszy raz to zaplanowanie trasy i włączenie GPS będzie konieczne. Rafał zapewniał, że w przyszłości ma pojawić się odpowiednie oznaczenie jak trafić. Tymczasem w filmiku na samym końcu wpisu zamieszczam, krótką wskazówkę jak dostać się do Browaru Bednary z Autostrady A2.

Browar Bednary (3)2014 rok był niezwykle obfity dla browaru. Powstało aż 18 nowych piw w 15 stylach. Jak podaje Browar Bednary w podsumowaniu roku były to: American Pale Ale, Foreign Extra Stout, American Amber Ale,Oatmeal Pale Ale, Specialty Ale, American India Pale Ale, American Brown Ale, Nuggett Brown Ale, Witbier, Oyster Stout, American Stout, Polish Stout, Smoked Pale Ale, Golden Ale, Pale Ale. Ponadto pojawiali się festiwalach piwnych i brali udział w konkursach.

Browar Bednary (4) Browar Bednary (5)Browar Bednary (6) Browar Bednary (7)Nowa warka Osteroidy, czyli pierwszy polski Oyster Stout.Browar Bednary (8)Browar Bednary (9)Zapasy poczynione, akurat dostępny były tylko trzy piwa. Ale Ciacho, Kwerulant i Piwo Łowickie Amber Ale.Browar Bednary (10)Oficjalna ulotka, jeżeli jeszcze nie wiecie, kiedy możecie przyjechać, ona rozwieje wszelkie wątpliwości. Browar Bednary (11)Zdecydowanie polecam odwiedziny, spróbowanie na miejscu piwa, które jest dostępne również z beczki. Ze swojej strony dodam tylko, że w ramach możliwości odwiedzę browar z przyjemnością jeszcze nieraz. Wyrażam przy tym nadzieję, że kolejne lata będą coraz lepsze dla browaru i pozwolą im się jeszcze mocniej rozwinąć, zgodnie z planami będą oznaczenia dojazdu, gadżety z browaru, dwa dodatkowe tanki, a piwa staną się jeszcze bardziej pijalne.

Załączam wspomniane wideo ze wskazówkami jak dojechać oraz kilkoma ujęciami z browaru.

2 myśli na temat “Szybka wizyta w Browarze Bednary

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s