Busem po piwo

Zapraszam do kolejnego wpisu, który poświęcony jest obserwacjom dotyczącym sceny piwnej oraz atrakcji z nią związanych na Zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Tym razem kilka słów na temat mody na busy z piwem.

Los Angeles Area zajmuje dużą powierzchnię wynoszącą ponad połowę powierzchni Polski, mieszka w nim prawie 20 milionów ludzi i jest mnóstwo browarów rzemieślniczych w różnych jego częściach. Są to dalekie odległości, a bez samochodu ciężko się przemieszczać, nikt przy tym nie chce być kierowcą, z rozwiązaniem tego przychodzi LA BEER HOP. Benzyna tania, bo jakieś 3 złote za litr, browarów ogromny wybór, nic tylko jeździć.

http://labeerhop.com/

W sumie nie trzeba nawet zbierać znajomych, po prostu rezerwujesz termin, pasującą wycieczkę i jedziesz. Przykładowa wycieczka zawiera wizytę w trzech browarach, połączoną ze zwiedzaniem, degustacją, posiłkiem i pamiątkowym zestawem. Czas trwania? Do 5 godzin. Koszt 65 dolarów. Sądząc po stronie bilety sprzedają się na pniu niczym piwo rzemieślnicze u nas. Można jeszcze zamówić spersonalizowaną wycieczkę.

To tylko jeden z przykładów, bo najbardziej przypadła mi do gustu ich strona i prezentacja, ale takich ofert jest o wiele więcej. Chociażby ta od Big Red Bus.

Chcielibyście wziąć udział w czymś takim w Polsce? Czy ma to u nas rację bytu?

Dla przykładu wyobraźcie sobie sobotnią 6-godzinna wyprawa do Browaru Artezan, Browaru Bednary i Browaru Jabłonowo. Za kwotę będącą równowartością tej w USA.

Choć idea jest świetna, to wydaje mi się, że przy całej kreatywności i aktywności krajowa rewolucja piwna jest zbyt rozprzestrzeniona pod względem lokalizacji, odległości między browarami, chociażby na Mazowszu są nadal duże na taki przejazd, stąd dużym wyzwaniem jest zaplanowanie różnorakich wypraw. Im więcej kontraktowców będzie miało własne browary tym większa szansa na wycieczki busem po piwo także u nas. To jest dopiero przyszłość, potrzeba czasu, bo że będzie to miało miejsce to jest pewne. Więc Hop In do piwnego świata.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s