Ju-rajska Pomarańcza

Ju-rajska Pomarańcza z Browaru na Jurze. Na samym początku kilka słów o tym jak prezentuje się opakowanie, no po prostu jest genialne, czysto, minimalistycznie, nowocześnie. Bardzo fajne grafiki zarówno logo, lemur(?) oraz informacja o tym żeby nie jeździć po alkoholu. Po prostu świetne. Jeśli piwo takie będzie to cudownie.

jurajskapomarancza (1)Jednak jest jedna rzecz, która napawa mnie obawami, a mianowicie 7,5% syropu malinowego w składzie. Od razu nachodzi skojarzenie z dodawaniem z dodawaniem syropu do eurolagerów, żeby dało się je wypić przez znajomych. Choć nie przypuszczam, żeby było to problem Ju-rajskiej Pomarańczy. Poza tym kwasek cytrynowy, naturalny olejek pomarańczowy, 3% naturalnego miodu, skórka świeżej pomarańczy, chmiel, drożdże, słód i woda. Uff dużo tego. Otwieramy piwo.

jurajskapomarancza (2)Malina w aromacie, w smaku też malina, później pomarańcza, grejpfrut, barwa pomarańczowo-czerwona, trochę mocniejsza niż kolor etykiety, porównać można też do grejpfruta. Pszenicznego charakteru w smaku nie odczuwa się zbyt mocno, to piwo niestety zostało zbyt zdominowane przez ten syrop malinowy. Niestety odrzuciło mnie to i podziękuję. jurajskapomarancza (3)

Pro tip dla wszystkich browarów rzemieślniczych. To piwo kupiła moja siostra, która jakoś mocno piwem się nie interesuje, coś tam wie, ale niespecjalnie, a wiecie czym się kierowała przy wyborze? Właśnie etykietą, to ta bardzo ładna etykieta zachęciła ją do zakupu. I jej to piwo smakowało, mi nie. Widać skierowane jest do kobiet.

Cena: 6,50 zł

Jedna myśl na temat “Ju-rajska Pomarańcza

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s