Trybunał Export

Trybunał Export z Browaru Sulimar z Piotrkowa Trybunalskiego to piwo, które zdobyło złoty medal na międzynarodowym konkursie Brussels Beer Challenge 2014 w kategorii Bohemian Style Pilsner. W sumie w całym BBC brało udział 730 piw z 25 krajów, co tylko świadczy o powadze i wielkości konkursu. Gratulacje i w takim razie trzeba się dokładniej przyjrzeć temu piwu.

Piwo jest jasnozłociste i przy tym klarowne, więc tak jak ma być, piana drobnopęcherzykowa z początku wysoka, potem szybko znika. Zapach bardzo pilsowy. W smaku na początku przyjemna słodycz, skunksowaty syndrom zielonej butelki i wyrazista, w mojej ocenie fajna, goryczka taka typowa pilsowa. A co więcej jest ono jeszcze gorzkie, ale nie ma mowy o zaleganiu.tryb

Z informacji technicznych: zawiera 5% alkoholu i 12% wag. ekstraktu.

No i proszę państwo to jest mój kandydat do dobrego polskiego pilsa za 3 złote.

Zapach: 3,5/5
Wygląd: 3,5/5
Smak: 3,5/5
Wrażenia: 4/5
Opakowanie: 3,5/5

Ocena: 3,6/5

Cena: 2,49 zł

2 myśli na temat “Trybunał Export

  1. Piję to piwo od 2 lat. Na początku wydawało mi się rewelacyjne. I chyba nawet było, w porównaniu do konkurencji w tej cenie i nie tylko. Mam jednak wrażenie, że obecnie jakość niestety spada. Mniej (fajnej jak dla mnie) goryczki, a więcej nieprzyjemnych, nieświeżych smaków. Dla mnie szkoda, bo to w początkowej fazie był mój lider. Ale chyba tak to wygląda w dzisiejszych czasach, bo kiedyś moją ulubioną była Perła Export, ale dziś niestety niewiele zostało w niej aromatu, za który tak ją polubiłem. Właściwie nie wiem, co w niej jeszcze zostało… Może tylko niska cena.

    1. Całkiem możliwe, bo często wraz ze wzrostem produkcji niestety elementem ubocznym może być spadek jakości. Choć jest też inna możliwość, nasz smak się zmienia i sam mam tak, że to co kiedyś mi smakowało teraz już przestało lub to czym kiedyś się zachwycałem teraz spowszedniało.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s