Wąsopad: piwo, wąsy, broda to szyk na Listopad

Rozpoczyna się Listopad, z angielskiego November, jednak od kilku lat coraz większą popularnością cieszy się jego alternatywna wersja czyli Movember, z polskiego Wąsopad.

Jest to coroczna trwająca miesiąc akcja podczas, której zapuszcza się wąsy. Celem tej akcji jest jak wskazuje Wikipedia podniesienie świadomości społecznej na temat problemów zdrowotnych mężczyzn„. Jest to niezwykle ważne by poddawać się badaniom kontrolnym, a niestety większość z nas o tym zapomina. Teraz nadarza się okazja by kolejny raz w ramach corocznej akcji poruszyć ten temat.

http://browarwasosz.pl/project-type/piwozwasem-2/

Do tej pory w Polsce w głównej mierze do akcji dołączali ludzie związani z dziennikarstwem, ze światem sportu między innymi z Polskiej Ligi Hokejowej, z Canal+ i T-Mobile Ekstraklasy piłkarskiej.

Listopad 2014 dopiero się zaczyna i coś czuję, że to może być dobry rok dla dołączenia się do akcji środowiska piwnego w Polsce (w sumie i tak większość to brodacze). Pokazać świadomość, że to coś więcej niż tylko wspólne picie piwa, a raczej świadoma społeczność zainteresowana i mająca świadomość problemów współczesnego świata.

Jeśli ponadto zastanawiacie się, jakie piwo najlepiej będzie pasowało do waszej nowej stylizacji to polecam piwa z Browaru Wąsosz, który ma piwa z wąsem.

Wąsy + broda też się liczą. No to do dzieła. Chowamy maszynki do golenia na najbliższy miesiąc.

I choć akcja kierowana jest głównie do mężczyzn to panie też są mile widziane, ale potrzebne będą takie szklanki.

http://www.amazon.com/Mustache-Pint-Glass-Etched-Beer/dp/B009RRCE7E

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s