Kiedy dobre piwo w Biedronce?

To że markety organizują akcje piwne do tego już się przyzwyczailiśmy, że zamawiają własne serie piw też, piwaz z Browaru Ciechan, Corneliusa, Manufaktury Piwej Jabłonowa czy Kormorana to już podstawa, w niektórych dostępne są już nawet piwa z takich browarów jak Pinta. Polskich piw rzemieślniczych, dostępnych tam będzie jeszcze więcej. Nie wspominam nawet o zagranicznych, bo ich wybór również stale rośnie.

Od czasu pierwszej Browarni Lidla również dyskonty mocno zaangażowały się w rozwój oferty piwnej. Lidl jest tu liderem z własnymi markami, tygodniami tematycznymi piw z Wielkiej Brytanii, Niemiec czy Polski. Kaufland też miał taką akcję promocyjną, choć na mniejszą skalę. Za to hitem teraz jest Porter z Browarów Łódzkich w sieci sklepów Aldi za 3,33 zł.

Nawet mniejsze sieci jak Fresh Market postawiły na własne marki piwa i mówię o tym już kompletnie abstrahując od tego jakie skojarzenia one budziły. Tymczasem w Biedronce dla mnie nadal nie ma żadnego interesującego piwa. Jest to chyba już ostatni tak duży sklep z tak małym wyborem i teraz pojawia się pytanie jak długo jeszcze to będzie trwało?

To, że wreszcie to się zmieni to nie ulega wątpliwości, ale pytanie jest kiedy. Pamiętam oczywiście sezonowe piwa od Kasztelana, ale to jednak nie był, aż tak poważny krok naprzód, taki który by wywołał zaciekawienie w środowisku piwnym.

2 myśli na temat “Kiedy dobre piwo w Biedronce?

  1. Można kupować w Bidzie spokojnie piwa, które kosztują co najmniej 3zł. Da się je wypić. Wyjątkiem fajnego i taniego piwa z Bidy był kiedyś Fazberg miodowy- kosztował 2zł.-ale to wyjątek do reguły wyżej przedstawionej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s