Kompania Piwowarska i Tyskie lub Książęce Porter

Kiedyś porter bałtycki z Tychów był dostępny na rynku, teraz nie ma. Pozostał tylko w piwniczkach tych, którzy zdecydowali się go leżakować.

Aktualnie największa w Polsce firma produkująca piwo, czyli Kompania Piwowarska mająca ponad 35% udziału w rynku piwnym w Polsce nie produkuje piwa w stylu porter bałtycki. Dodam tylko, że inni gracze z TOP3 największych mają w swojej ofercie portery, są to Żywiec Porter i Okocim Porter. Ale rozpoczęła się trochę żartobliwa akcja, która ma pokazać KP iż konsumenci chcą piwa w tym stylu.

O co w tym chodzi?

Na stronie tyskiebrowarium10lat.pl można zaprojektować swoją butelkę Tyskie i złożyć życzenia dla KP. Wystarczy zrobić butelkę dla piwa porter bałtycki i życzyć uwarzenia właśnie takiego piwa, bo jest to istotny brak w ofercie KP.

Czemu to istotne?a

Porter bałtycki to obok piwa grodziskiego jeden z polskich stylów piwa, produkowany był już zresztą w Tyskim browarze. Ponadto to jest de facto lager i z technologicznego punktu widzenia jako piwo dolnej fermentacji może być spokojnie warzone w Tychach. Produkcja tego piwa, które jest bardzo ciekawym stylem to również wyraz kultywowania tradycji piwowarskich w Polsce.

Choć prawdopodobnie ta jednorazowa akcja niczego nie zmieni, ale im więcej osób dołączy tym wyraźniejszy będzie sygnał, że jest taka potrzeba rynkowa.

Akcja się dopiero rozkręca, a choć generator nie jest zbyt rozbudowany ludzie na portalu facebook wrzucają cały czas nowe pomysły.

Aktualizacja!

Uwaga! Po 3,5 roku po od pojawienia się tego wpisu Kompania Piwowarska wróciła do warzenia naszego piwowarskiego skarbu Polski! W kwietniu 2018 na rynek wraca Książęce Porter Bałtycki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s