Kompania Piwowarska i Tyskie Porter

Kiedyś porter bałtycki z Tychów był dostępny na rynku, teraz nie ma. Pozostał tylko w piwniczkach tych, którzy zdecydowali się go leżakować.

Aktualnie największa w Polsce firma produkująca piwo, czyli Kompania Piwowarska mająca ponad 35% udziału w rynku piwnym w Polsce nie produkuje piwa w stylu porter bałtycki. Dodam tylko, że inni gracze z TOP3 największych mają w swojej ofercie portery, są to Żywiec Porter i Okocim Porter. Ale rozpoczęła się trochę żartobliwa akcja, która ma pokazać KP iż konsumenci chcą piwa w tym stylu.

O co w tym chodzi?

Na stronie tyskiebrowarium10lat.pl można zaprojektować swoją butelkę Tyskie i złożyć życzenia dla KP. Wystarczy zrobić butelkę dla piwa porter bałtycki i życzyć uwarzenia właśnie takiego piwa, bo jest to istotny brak w ofercie KP.

Czemu to istotne?a

Porter bałtycki to obok piwa grodziskiego jeden z polskich stylów piwa, produkowany był już zresztą w Tyskim browarze. Ponadto to jest de facto lager i z technologicznego punktu widzenia jako piwo dolnej fermentacji może być spokojnie warzone w Tychach. Produkcja tego piwa, które jest bardzo ciekawym stylem to również wyraz kultywowania tradycji piwowarskich w Polsce.

Choć prawdopodobnie ta jednorazowa akcja niczego nie zmieni, ale im więcej osób dołączy tym wyraźniejszy będzie sygnał, że jest taka potrzeba rynkowa.

Akcja się dopiero rozkręca, a choć generator nie jest zbyt rozbudowany ludzie na portalu facebook wrzucają cały czas nowe pomysły.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s