Książęce Świeży Chmiel i kilka słów z prapremiery nowego piwa

Jakiś czas temu zapowiadałem, że Książęce na sezon jesienny przygotowuje nowość. Jak się okazało będą to od razu dwie nowości. Pierwszą jest Książęce Świeży Chmiel w limitowanej serii dostępnej tylko w wybranych lokalach. A drugim, które trochę przypadkowo publicznie ujawniło się podczas ogłaszania wyników Golden Beer Poland 2014 jest Książęce Chlebowo-Miodowe.

ks (2)Dziś kilka słów na temat tego pierwszego, które dostępne jest już od 20 października 2014, a ja miałem przyjemność być na jego prapremierze. Zresztą na profilu bloga na portalu facebook zorganizowałem szybkie konkursy, których zwycięzcy mogli się tam pojawić wraz ze mną. Jeśli chodzi o samo piwo to ma być dostępne sezonowo i tylko w lokalach. Rozbawiło mnie marketingowe porównanie, że ma się na nie co roku czekać jak na przykład na świeżego karpia. Hmm.

ks (1)Co ciekawego podczas prapremiery się działo? Przemowa Macieja Chołdrycha z Piwoznawcy.pl dotycząca degustacji, sensoryki i właściwości piwa połączona z quizem wiedzy o piwie, filmiki promocyjne pokazujące plantacje chmielu, który został użyty do uwarzenia piwa, aż wreszcie mała książeczka promująca piwo i tam pokazana osoba piwowara pana Leszka Popiołka wąchającego chmiel i to zwrócenie uwagi na osobę piwowara to jest coś, czego dotąd nie było. Interesujące.

ks (3)Co ciekawego o piwie? Zapewniono że użyto mokrych, świeżych szyszek chmielu, z informacji technicznych piwo ma jeśli dobrze pamiętam 23 IBU. Użyty chmiel? Marynka i Lubelski.

Piwo Książęce Świeży Chmiel ma dość długo utrzymującą się pianę, bursztynowy kolor, czuć świeżość w aromacie, w smaku goryczka też jest dość intensywna. Jak się ma w porównaniu do klasycznego lagera? No właśnie jest intensywniejsze, szczególnie w smaku choć w aromacie też.

Czy warto spróbować? Jest to nowe podejście, ale nie rewolucyjne. Choć mając ograniczony wybór, to jest ciekawą propozycją w porównaniu do typowych eurolagerów.

ks (4)

Jedna myśl na temat “Książęce Świeży Chmiel i kilka słów z prapremiery nowego piwa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s