Co nowego? Książęce Świeży Chmiel i Żywiec American Pale Ale

Książęce Świeży Chmiel.

Żywiec American Pale Ale.

Idzie nowe?

Żywiec pojawił się pod koniec września 2014, co prawda jedynie testowo w pubie na południu Polski. Książęce ma być dostępne pod koniec października 2014 tylko i wyłącznie w wybranych lokalach. Wygląda to jak testowanie rynku przed ewentualnym rozszerzeniem oferty o nowe piwa. Czy sprawdzą się i będą miały swoje miejsce? Ciężko mi powiedzieć, bo jeszcze nie próbowałem, ale pokazuje to, że koncerny eksperymentują, sondują rynek. Żywiec w Cieszynie może tworzyć ciekawe piwa, ma do tego tam duże możliwości, pytanie czy to APA jest czysto testowe czy to początek czegoś większego. Na podstawie moich rozmów z ludźmi GŻ już jakiś czas temu, miał być obrany nowy kierunek, czy to jest właśnie to?

Opierając się na opiniach tych, którzy już Żywca próbowali, nie jest to wybitne piwo, ale nie jest też złe, da się spokojnie wypić. Ale sam fakt, że jest to APA cieszy niezmiernie.  Wiadomo też, że ma kosztować 3,20 zł i już w listopadzie ma być dostępne w sklepach w wersji butelkowej. Nic tylko czekać. Uwaga pojawiła się informacja o zmianie ceny, aktualnie podają 4,59 zł za to piwo. Piwo jest już dostępne, wypiłem je i pod linkiem moja opinia o nim we wpisie Żywiec APA, czyli American Pale Ale od Grupy Żywiec.

Jeśli chodzi o Książęce Świeży Chmiel to prócz enigmatycznych zapowiedzi na fanpage piwa, pojawiły się też w internecie dwa sponsorowane artykuły, dzięki którym jego nazwa ujrzała światło dzienne. Czego najistotniejszego w nich się dowiadujemy? Zgodnie z informacjami najnowsze Książęce ma być uwarzone z dodatkiem świeżych szyszek chmielu z lubelskiej plantacji, ma być świeże w smaku i 20 października 2014 pojawić się w wybranych pubach w Polsce. Bardzo mocno zaakcentowana jest kwestia użycia świeżego chmielu i na tej podstawie oferowania nam świeżego piwa, nie ma żadnej informacji jakie to piwo zostało przygotowane, czyżby po prostu lager czy KP zaskoczy nas wszystkich? Na rozwiązanie zagadki pewnie musimy poczekać do premiery.

Czekacie na te piwa?

Próbowałem już Książęce Świeży Chmiel i tutaj pod linkiem dostępne są wrażenia na jego temat. Ponadto pojawiło się jeszcze jedno piwo, Książęce Chlebowo Miodowe, kilka słów na jego temat pod tym linkiem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s