Rebel Kolendra

Przedstawiam wariację na temat witbiera prosto z Browaru Sulimar znanego z robienia Corneliusów, tym razem w serii Rebel dostępne tylko i wyłącznie dla Tesco. Reklamowe przez Marka Suligę już nie Wielkiego Mistrza Bractwa Piwnego, bo z tego co w internetach słyszałem to Pan Marek zrezygnował z tej funkcji.

Już od otwarcia unosi się kolendrowo-drożdżowy aromat. Piana niska i biała, szybko opada, pomarańczowa barwa, jak na pszeniczne przystało jest mętne. W smaku zdecydowanie dominuje kolendra, w tle bananowe i drożdżowe nuty smakowe, jednak jest to tylko dodatek do kolendry. Niby jest orzeźwiające, ale potem miałem wrażenie, że zaczyna być mdłe i słodkawe. Co do tej kolendry to mimo że to jedno z moich ulubionych ziół, więc zawsze chętnie sięgam też po piwa z tą przyprawą. Wspomniałem, że jest to wariacja na temat wita, bo jednak jeśli ktoś chce szukać w tym piwie klasycznego witbiera to nie znajdzie go, kwaskowość jest, ale bardzo delikatna.kolendrarebel

Na deser etykieta, kurcze na nią to trzeba poświęcić oddzielny akapit, bo z Browaru Sulimar wyszedł ostatnio też Triple Blond i on ma świetną etykietę, za to ta jest koszmarna, wielkie R, wklejone pomarańcze i kolendra, bardzo słabo to wygląda, może warto nawiązać do pierwszej serii piw? Tamte prezentowały się lepiej.

W składzie woda, słód pszeniczny, jęczmienny, chmiel, drożdże, naturalny aromat kolendry, ziarna kolendry.

Zapach: 2,5/5
Wygląd: 3,5/5
Smak: 3/5
Wrażenia: 3/5
Opakowanie: 1/5

Ocena: 2,6/5

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s