Burza w szklance piwa czyli wojna o Ciechana

Zaczęło się w mediach społecznościowych. Tam się głównie rozwija i tam się pewnie niedługo skończy, choć już nawet najpopularniejsze serwisy wyczuły potencjalną klikalność i wykorzystują te 5 minut by napisać o sprawie i o panu Marku Jakubiaku.

O co poszło pewnie wiecie, o wypowiedź na portalu społecznościowym na profilu osobistym, choć jak wiadomo, co w internecie upublicznione można traktować jako publiczną wypowiedź, tym bardziej gdy jest ustawiona widoczność dla wszystkich. Abstrahując od wypowiedzi kilka słów o tym jakie to może mieć skutki.

Tak mi się wydaje, że jedyne co może z tego wyniknąć to reklama i zwiększenie się rozpoznawalności  Ciechana. Ale głównie piw Ciechan, bo bojkot oraz wsparcie z tego co zauważyć ograniczają się do Ciechana, jakby o istnieniu całej grupy Browarów Regionalnych ani o podmiotach, które wchodzą w jej skład zbyt mocno nie wspominając. Ciechan stał się tu poniekąd symbolem.

Do piwa nie ma sensu dodawać ani soku ani tym bardziej polityki. Powinno być takie jak zostało uwarzone. Jeżeli piwo jest dobre to się obroni, bo kluczowa jest jakość dostarczanego produktu, a nie poglądy właściciela. Bojkoty i tak nic nie zmienią, bo znajdą się nowe osoby, które dzięki bojkotowi spróbują tego piwa. Ba! Może być ich nawet więcej niż osób bojkotujących. I tak pewnie będzie w tym przypadku i wylewanie piwa przez parę lokali nic nie zmieni.

A jak z wami? Pijecie Ciechana? Bo Lubicie? Bo wspieracie w związku z całą sprawą? Czy nie pijecie? Bo nie smakuje wam? Czy nie pijecie, bo choć wam smakuje to nie pasuje wam właściciel?

Co do wszystkich akcji wspierania  i bojkotów tego typu to polecam byście jedli jabłka i nie chodzi tu o embargo, ale o to, że „an apple a day keeps the doctor away”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s