Rebel Podwójnie Chmielone

Powstała kolejna seria piw robionych specjalnie dla Tesco przez Browar Sulimar z Piotrkowa Trybunalskiego. Tym razem dostać można Rebel Pszenica Dubeltowa, Rebel Kolendra i Rebel Podwójnie Chmielone. Co ciekawe, zupełnie inaczej prezentują się etykiety. Bardziej spodobała mi się stylistyka pierwszych piw, lecz zrozumiałe jest to, 3 nowe piwa nawiązują do czego innego niż wcześniejsze. Wspólnym elementem w dalszym ciągu jest to, że proponuje je Wielki Mistrz Bractwa Piwnego, Pan Marek Suliga.

Rebel Podwójnie Chmielone czy będzie on mistycznym pilsem za trzy złote (a dokładniej 3,99 zł)? Zawiera 5% alkoholu i 12% ekstraktu wag. W składzie woda, słód pilzeński oraz chmiel (Marynka i Lubelski), więc chmielone po polsku.rebelchmielowy

Samo piwo złote z drobną pianą, jest goryczkowe, wyraźnie chmielowy aromat. Trochę wodniste, nie przypadło mi do gustu, ale spokojnie da się wypić, jednak nie jest to piwo, które może czymś zaskoczyć i powie się wow. Zgodnie z informacją miał to być intensywnie goryczkowy pils, ja nie odniosłem takiego wrażenia.

Fajną sprawą jest to, że zwrócona została uwaga na parowanie z jedzeniem. Tu producent poleca pieczone mięsa, sery i słone przekąski. Jednak osobiście wydaje mi się, że ostatni element mógłby zostać pominięty.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s