Doctor Brew Sunny Ale

American Pale Ale czyli amerykańskie jasne ale z wrocławskiego browaru kontraktowego Doctor Brew, produkowane w Browarze Bartek. Wizualnie bardzo mi się podoba. Mocna oblepiająca ścdoctorbrewsunnyaleianki biała piana, mętne ciemnozłocista. W smaku owoce tropikalne, grejfrut głównie, ale też inne cytrusy, żywica początkowo mango i chmielowy mocny finisz, trochę zbyt zalegający.

Trzeba przyznać, że piwo jest nieźle nachmielone, bo goryczka jest rzeczywiście intensywna i mówię tu o wersji z 60 IBU, początkowo było z 83 IBU, które też zdążyłem spróbować z nalewaka i dla mnie w tamtym było zbyt wiele goryczki, to już bardziej trafia w moje gusta. W zależności co kto lubi czy więcej czy mniej IBU, bo podobno mają być dwie wersje dostępne i będzie można wybrać. Trzeba przyznać, że jest to smaczne i bezkompromisowe piwo. Przypadnie do gustu tym, którzy gustują w mocno chmielowych piwach i lubią amerykańskie chmiele. W gruncie rzeczy jest to interesujące piwo jednego z nowszych browarów na rynku.

Choć etykieta wizualnie przyjemna, bo drbrewsunny (3)geniusz tkwi w prostocie to na kontrze trochę kwiecistych odniesień się znalazło, które do mnie nie trafiły. No i nie da się odkleić jej tak łatwo.

W składzie woda, słody jęczmienne w tym wiedeński, pilzeński, pale ale, pszeniczny, karmelowy, chmiele Amarillo, Mosaic i Galaxy, drożdże. Zawiera 5,2% alk. obj. i 13% ekstrakt wag.

Zapach: 4/5
Wygląd: 4/5
Smak: 3/5
Wrażenia: 4/5
Opakowanie: 3/5
Ocena: 3,6/5

Cena:6,49 zł

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s