Cornelius Triple Blond

Cornelius niesamowicie zaskoczył piwne środowisko wypuszczając Belgijskiego Tripla. Jak dla mnie poszli odważnie, pokazując znienacka piwo w niszowym w Polsce stylu i jeszcze z taką odważną etykietą, ale swoją drogą bardzo fajną.

Jest to piwo górnej fermentacji jasne o bursztynowej barwie i do tego bardzo mętne. Piana znika całkowicie i pozostaje samo ciało tego piwa, które prezentuje się dość masywnie. Czuć banana. Ale co tu mamy w smaku. Oczywiście jest moc, bo jest to piwo mające aż 8% alkoholu jednak nie jest to w żaden sposób inwazyjne. Jeśli zastanawiacie się co ciekawego w tym piwie znajdziecie to będzie to w smaku banan, który przejmuje to piwo, do tego kwaskowość no i pełnia smaku.

W składzie woda, słody pilzeński, wiedeński i pszeniczny, chmiele Marynka, Lubelski i tripleblondCascade, skórka pomarańczy, ziarna kolendry, drożdże. Ekstrakt 18,1%, 8% alkoholu.

Sam producent nawołuje do leżakowania tego piwa i trzeba to jak najbardziej poprzeć ten apel. Dajcie mu czas niech się ułoży.

I ostatnia kwestia jeśli patrzyć ktoś chce na zgodność ze stylem to może nie być zadowolony, ale tu nie o to chodzi, bo jest to całkiem przyjemne piwo, a przecież to się najbardziej liczy.

Zapach: 3/5
Wygląd: 3,5/5
Smak: 3/5
Wrażenia: 3,5/5
Opakowanie: 5/5
Ocena: 3,6/5
Cena: 3,39 zł

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s