Crazy Mike

AleBrowar Hop Heads of Poland wraz z nową kampanią, zmianą logo prezentuje też nowe piwo. I to jakie szalone. Crazy Mike mający 100 IBU. #jesteściehopheadami?

Zaczynamy od piany. Biała, drognobąbelkowa, oblepiająca szkło, jest tak zwany lejsing. Bursztynowa barwa, lekko mętne piwo. Aromat zawdzięcza amerykańskim chmielom, więc wiadomo czego oczekiwać. Są cytrusy, żywiczność, egzotyczne owoce jak mango.

W smaku również chmiele robią robotę, są owoce tropikalne, cytrusy, żywiczność i mimo dużej ilości alkoholu nie jest to aż tak mocno wyczuwalne, ładnie on jest ukryty. Klasa.

Świetne piwo dla osób, które lubią mocne uderzenie goryczki, bezkompromisowość w smaku, ogólnie rzecz biorąc chmielone zdrowo piwa. Tutaj jest podwójna IPA. Dla osób rozpoczynających swoją przygodę z rzemieślniczymi browarowami, którzy nie mają doświadczeń z klasycznymi IPA na tą jest jeszcze za wcześnie. Wiem co mówię na podstawie reakcji moich znajomych z premiery Deep Love również od AleBrowaru i Nogne O.

Co by nie mówić, dla hop headów jest to zajebiste piwo. Tak to określenie idealnie pasuje, to nie jest po prostu fajne piwo, to jest czysty rock&roll. Przypakowane niczym Mike z etykiety.crazymike

Jak już wspomniałem ma 100 IBU, 20% ekstraktu wag., 9% alkoholu. W składzie słody pale ale, pszeniczny, wiedieński, Carapils, chmiele Cascade, Citra, Centennial, Columbus, cukier i drożdże.

Przypakowana jest też cena, bo kosztuje 8 zł.

Zapach: 4/5
Wygląd: 4/5
Smak: 4,5/5
Wrażenia: 4,5/5
Opakowanie: 5/5
Ocena: 4,4/5
Cena: 8 zł

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s