Biegiem po piwo i medal, który otwiera piwo

Biegiem po piwo, a nie biegiem po piwie. Nie będzie tu nic o piwnej mili ani podobnych zabawach.

Jak pewnie wiecie czasem lubię sobie pobiegać. Czasem las, park czy bieg uliczny. Generalnie imprezy masowe też, jak na przykład dziś. A dziś na mecie czekały na mnie trzy blondynki.

Pojawił się problem, jak się nimi zająć. Na szczęście organizator biegu nie wiem czy specjalnie, czy przypadkiem zamieścił w medalu otwieracz. Dzięki!poursynowiebiegiempopiwoBieganie i piwo świetnie się łączą, piwo to super izotonik. Mam na koncie trochę już biegów masowych i niejednokrotnie organizatorzy oprócz wody dawali na mecie właśnie piwo. Są też specjalne biegi z piwem związane jak Półmaraton Chmielakowy w Krasnymstawie z okazji Chmielaków. Ale też mniej popularne biegi jak Bieg Piwosza w Wodzisławiu czy Bieg Piwosza w Kowarach.

Generalnie polecam zasadę biegiem po piwo. Niczym super fajna ekipa z Łodzi, która planuje bieg spod Piwoteki Narodowej do Browaru Bednary (prawie 80 km biegu!) już 5 lipca.

Dla mnie za dużo, ale szczerze kibicuję. W sumie właśnie zrodziła mi się w głowie koncepcja by jako wyraz wsparcia z Warszawy dla biegnących to 80 km z Piwoteki do Bednar urządzić bieg w Warszawie po „umownej trasie” Warszawskiego Szlaku Piwnego. Z 15 km by wyszło. Są chętni?

4 myśli na temat “Biegiem po piwo i medal, który otwiera piwo

  1. Pomysł zacny, należy go jeszcze doprecyzować, czy w każdym istotnym punkcie szlaku następuje postój na mini-nawadnianie, czy tylko sam bieg?;)

    Jako pomysłodawca zabawy Biegiem po Piwo (zbieżność nazw przypadkowa), w której co miesiąc biega po piwo 500-700 osób (rozpoczęta właśnie edycja lipcowa jest tu: https://www.endomondo.com/challenges/16983954) i miłośnik piwa, któremu znajomi ostatnio za każdym razem na metę zawodów dostarczają co pyszniejsze browarki, podpisuję się pod tym rękoma i nogami oraz, w razie potrzeby, deklaruję chęć współorganizacji i rozsławienia tego zajefajnego pomysłu.

      1. Jasne to był rzucony tylko pomysł;)
        Nawadnianie w każdym z 9 punktów to wyszłaby wersja hardcore piwnej mili ;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s