Dlaczego piwo Żywiec Białe musiało wygrać

Skończyło się głosowanie Żywca na jedno z trzech piw, które ma zostać w regularnej sprzedaży. Tak jak wszyscy oczekiwali wygrało piwo Żywiec Białe, czyli Żywiecka wariacja na temat witbiera.

Jeśli chcecie poczytać o Żywiec Białe, Bock i Marcowe to tu zapraszam.

Przyznam że byłem przekonany o wygranej Białego. Od początku prowadził. Zdobył w sumie 55% głosów. Marcowe 26%, a Bock 19%. Więc zakończyło się to zdecydowaną przewagą. Szczerze? Sądziłem, że ta przewaga będzie jeszcze większa i dla Białego będzie ponad 60%. Ale i tak czujecie to?? Samo zdobyło więcej głosów niż pozostałe dwa razem wzięte.

Ale kluczowe pytanie. Dlaczego Żywiec Białe musiał wygrać.

Metoda eliminacji: Bock już kiedyś był i go wycofali, nie sprawdził się kilka lat temu, nie sprawdził się teraz, kolejnej szansy może prędko nie dostać. Co do Marcowego, ja po prostu tego stylu nie lubię, a to dodatkowo miało jeszcze DMS, więc też ogromnych szans na wygraną nie było. Więc zostaje Żywiec Białe. Po prostu było mniejszym złem, choć generalnie to nie jest złem, fajnie że takie piwo ma być powszechnie dostępne.

W sumie jest to całkiem fajne piwo, lekkie i orzeźwiające, w sam raz na ciepłe dni. Ewentualnie ta kolendrowość może komuś nie pasować, ale ona nie jest aż tak inwazyjna. Takie piwa jak Białe dają w mainstreamie namiastkę kraftu. Dla osoby, która nie próbowała nic poza eurolagerem mogą być czymś w stylu „wow, to piwo może też tak nietypowo smakować„, co daje przewagę nad dość topornymi propozycjami jak koźlaki czy marzeny.

Pozostaje mieć nadzieję, że to był pierwszy krok Żywca w stronę czegoś jeszcze bardziej ciekawego (jak to ptaszki ćwierkają).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s