II Warszawski Festiwal Kultury Piwnej i szybka wizyta

Kompania Piwowarska organizowała na przełomie maja i czerwca czterodniowy festiwal piwny na błoniach Stadionu Narodowego. Skoro tak reklamowana impreza zawitała kolejny raz do mojego miasta to wreszcie wypadałoby zobaczyć co tam ciekawego się dzieje. Jak ja byłem to raczej pustki (ale to było koło 17).

Jeśli kojarzycie KP to z pewnością wiecie czego można było się spodziewać. Ja byłem w takiej sytuacji. Piwa standardowo Książęce, Tyskie, Żubr, Wojak, Lech Shandy, Pilsner Urquell na 4 sposoby podawany oraz Green Mill Cider. Jedzenie dostarczył Jeff’s oraz Szwejk co również nie powinno dziwić. Tematycznie pokazy legendarnych piwnych ekspertów z KP, możliwość chodzenia z okularach symulujących stan upojenia alkoholowego, zabawa na podstawowym stopniu wiedzy w warzenie piwa po której można było dostać certyfikat ambasadora. Do tego jakieś pokazy z parowania i koncerty. Nie wiem nie byłem na nich.

Fajna wystawa tematyczna o Pradze. Kilka innych wystaw o historii piwa, ale raczej skromnie. Na ogromny plus zaliczam za to kaszkiet festiwalowy. Do tego można było nabyć ekotorby, kufle itp. Ale jednak kaszkiet to najlepszy pomysł. Oczywiście KP jest bardzo eko i nie zabrakło towarzyszącej akcji promującej wymianę opakowań. To też zawsze na plus.

Generalnie teren całego festiwalu podzielony na 3 strefy, gdzie były koncerty, ogródki, nalewaki i pokazy. Miał to być warszawski festiwal więc były również koncerty warszawskich kapel. Jednak na koncerty nie wybierałem się.

A zresztą niech zdjęcia same przemówią

wfkpwaw (1) wfkpwaw (2) wfkpwaw (3)wfkpwaw (5)wawa (1)wawa (2)wawa (3) wawa (4)wfkp (3) wfkp (4)wfkp (7) wfkp (8) wfkp (9) wfkp (10)Wrażenia? KP to największa firma produkująca piwo w Polsce, ma ponad 30% procent rynku, a jak to się mówi za wielką mocą idzie wielka odpowiedzialność i wielkie możliwości. W sumie można było się przejść, ale nie zapierało to tchu w piersiach. Wolę multitapy i czekam na taki festiwal jak ma na przykład Wrocław pod względem piwa. Bo pod względem otoczki i „Warszawskości” było dostatecznie, choć może być o wiele lepiej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s