Juwenalia nadchodzą

Zaczyna się maj, a z nim juwenalia czyli największa impreza studencka roku, ale nie tylko dla studentów. Choć ich klimat jest specyficzny. Jako że jestem studentem temat ten jest mi bliski. Ale zanim zacząłem studiować też na nie chodziłem, jak skończę studia też pewnie czasem się wybiorę, bo są fajne koncerty. Proste.

Ale juwenalia to też dobry sposób dla browarów na duża sprzedaż, bo na juwenaliach piwo leje się bez przerwy. Żywiec już od roku jest związany z juwenaliami największych uczelni w Polsce jak UW, PW AGH czy UG. Wcześniej był głównie Lech, choć teraz też jest obecny chociażby na Juwenaliach w Toruniu czy w Rzeszowie. Ja jednak skupiam się wyłącznie na Warszawie. Z racji na skalę wydarzeń nie spotkacie tam raczej piw od mniejszych browarów, zresztą nie wiem czy uczestnicy ich jakoś bardzo potrzebują, choć ja nie obraziłbym się gdyby pojawił się na przykład Grand Champion, ale zasadnicze pytanie czy to by się sprzedało?

Problemem juwenaliów jest ogromna liczba śmieci produkowanych przez ich uczestników i Grupa Żywiec w pewien sposób wychodzi temu na przeciw, bo organizuje dość fajną recyklingową akcję wymiany 30 plastikowych kubków na koszulkę Żywca. W tamtym roku było to samo i pamiętam, że dość ciekawie to zadziałało, bo gdy kończyło się piwo to sami do mnie ludzie podchodzili i brali kubek. Choć idea tej akcji bardzo chwalebna to zastanawiam się, czy miała ona długofalowe skutki czy jej uczestnicy faktycznie świadomie zbierali kubki by się ich pozbyć czy tylko chcieli bawełnianą koszulkę. W każdym razie jest do dobra praktyka.

Więcej o Juwenaliach? Myślę że już po nich będzie o wiele więcej do napisania

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s