Browary rozdają prezenty

Konkursy, konkursy, wszędzie konkursy. Polajkuj, zagłosuj i napisz jak bardzo lubisz dane piwo, a może ono stać się twoje. Jeszcze jakiś czas temu takie akcje były tylko u koncernów, teraz jednak i browary rzemieślnicze chcą zachęcić do aktywności coraz większe grono fanów. Dzieje się to wszystko na facebooku, wystarczy polajkować profil, a będzie się na bieżąco (śledź listę jeśli chcesz być na bieżąco).

Przedstawiam kilka ostatnich konkursów, które przewinęły mi się na tablicy na fb.

Żywiec organizuje konkurs na wybranie jednego z trzech piw, głosujący którzy w najciekawszy sposób uzasadnią odpowiedź mają szansę wygrać 20 butelek tego piwa, jeszcze wcześniej za wskazanie ulubionego z trzech piw spośród Białe, Marcowe, Bock można było wygrać ich komplet. Fajnie? Niefajnie? Wygląda na to, że fajnie, bo dużo zainteresowanych jest tym na fejsie. Swoją drogą Żywiec aktualnie zorganizował fajniejszy konkurs, którego zwycięzca dostanie pracę przy organizacji trasy koncertowej Męskie Granie.

Idziemy dalej. Warka Radler zorganizowała konkurs gdzie pierwsze kilkanaście osób, które wrzuciły zdjęcie Warki Radler dostawały czteropak Radlera. Obserwowałem przebieg i konkurs miał trwać jeden dzień, ale cieszył się małą popularnością mimo prawie ćwierć miliona fanów, zmieniono w trakcie zasady i trwał aż zebrano określoną liczbę osób.

Browar Birbant mając aktualnie koło 930 fanów już teraz ogłosił, że 999 i 1001 dostaną koszulki z logo Citra IPA. Jeśli szybko przybędzie wymagana liczba fanów to może oznaczać, że na profil trafił zawodowy gracz w konkursach, o czym jakiś czas temu było głośno na wykopie. Przy okazji Browar Pinta ostatnio przekroczył 10 000 fanów na fejsie co wiązało się dla 10 000 fana z nagrodą, ale mając 999 fanów i ogłaszając, że szukają 10 000 momentalnie im kilka lajków spadło.

Doctor Brew ogłosił fotokonkurs z jak do tej pory chyba najfajniejszymi nagrodami,  między innymi za pierwsze miejsce 6 kieliszków teku Doctor Brew + 20 piw. Głosowanie będzie przez facebooka, więc nie zdziwię się jak wygrany zakończy konkurs z jakąś kosmiczną liczbą, prawdopodobnie wygra ten kto przekona do głosowania najwięcej znajomych, ale będę śledzić jak to się potoczy.
Podobny konkurs z głosowaniem przez aplikacje w związku z pojawieniem się piwa Triple Blond zorganizował ostatnio Browar Cornelius, zgodnie z informacją trzeba było opisać „trzy sposoby na najlepszą imprezę w towarzystwie Trzech Blondynek! Nagrody powędrują do 15 osób, które zdobędą największą liczbę głosów pod swoimi pracami!” I to wydaje mi się, że jest lepszy sposób na wybranie zwycięzców, bo ocenia organizator konkursu, a nie nabite lajki.

Browar Fortuna ” Napiszcie krótkie hasło, które będzie odnosiło się do zdobycia przez Komesa medali na międzynarodowych konkursach piwnych. Spośród nadesłanych haseł wybierzemy 2, które w poniedziałek o 12:00 będą miały najwięcej Waszych lajków oraz 3, które uznamy za najciekawsze. Nagrodzimy je jubileuszowymi zestawami z pokalem”.

Browar Piwoteka warząc Ducha Kraftu pytał się fanów o prognozowany przez nich skład tego piwa, było dużo zabawy, ale było też ciężko, wreszcie ktoś mniej więcej trafił. Nagrodą był Duch Kraftu.

Jednak mistrzem konkursów zostaje jednak Browar Olimp, czyli piwny specjalista od spisków, to co wymyślają pomysłowe głowy z Olimpu do przeczytania jest tu.

Podoba Wam się taka forma interakcji browarów z fanami i przy okazji możliwość wygrania różnych nagród? Daliście skusić się zaproszeniu Warki do Rio lub udaliście na Łomżing? A może w ogóle do Was to nie trafia?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s