Radler znaczy rowerzysta, czyli nowa bezalkoholowa Warka Radler

Teraz każdy większy browar ma własnego radlera, bo jest na to popyt. Ale czy znacie historię radlera? Skąd wziął się pomysł by połączyć piwo z lemoniadą i co mają do tego rowerzyści. Historia sięga 1922 roku i pubu, którego właściciel był rowerzystą. Zmieszał piwo z lemoniadą cytrynową, bo w wyniku promocji skierowanej dla rowerzystów zaczęło brakować w tym pubie piwa, tak im ono posmakowało, że zaczęli po nie wracać.sfTyle z historii, aktualnie najczęściej jest to mix 40% piwa i 60% lemoniady, przeciętnie ma około 2% alkoholu, lecz tym razem mamy do czynienia z radlerem bez alkoholu.

Jasnozłote, przy tym bardzo mętne, z uciekającą momentalnie pianą i mocnym cytrynowym aromatem oraz orzeźwiającym cytrynowym smakiem, w tle lekka słodowość. W gruncie rzeczy tyle wystarczy by całkowicie opisać najnowsze piwo bezalkoholowe z Warki. Tym co jeszcze charakterystyczne dla niego to, że jest mocno gazowane. Pamiętajcie by pić mocno schłodzone. Jest bardzo orzeźwiające. Cena: 2,99 zł.

W składzie: piwo jasne bezalkoholowe Warka (40%), lemoniada cytrusowa (60%). Co ciekawe w przeciwieństwie do innych bezalkoholowych piw nie ma tu informacji, że może zawierać do 0,5% alkoholu, tylko wyraźnie jest wskazane, że ma 0,0% obj. Pojawia się tylko pytanie czy nie lepiej jednak wybrać klasyczną lemoniadę?

Bardzo mnie to ciekawi czy ten radler przyjmie się na rynku i jaki będzie odbiór wśród stróżów prawa, bo nie zdziwię się jeśli w pierwszych tygodniach pijący je pod chmurką będą mieli częste rozmowy i będą musieli wyjaśniać, że to jest bezalkoholowe piwo, bo to ma moim zdaniem szansę stać się popularne. Ponadto przypominam, że aktualny zakaz dotyczy piwa mającego więcej niż 0,5% alkoholu.

Rowerem po piwie?

Jazda pod wpływem alkoholu jest warkaradlerzerowykroczeniem. Jazda na rowerze w stanie po spożyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila we krwi) karana jest aresztem (5 – 14 dni) albo grzywną (20 zł – 5 000 zł) oraz ewentualnym zakazem jazdy rowerem. Za to w przypadku powyżej 0,5 promila we krwi czyli będąc w stanie nietrzeźwości trzeba być gotowym na karę 5 – 30 dni aresztu albo 50 zł – 5 000 zł grzywny i również ewentualny zakaz jazdy rowerem.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s