Co z tym odświeżeniem wizerunku? Zmiana etykiet!

Ile to można pozostawać przy starej etykiecie? Takim tokiem myślenia kierują się browary. Takim tokiem myślenia kieruje się cały świat. Zawsze fajnie jest mieć coś nowego. Tak by produkt wyróżniał się na półce, wyglądał na coś nowego, prezentował się nowocześniej, by podążał za światowymi trendami, by był fajny. Nawet jeśli opakowanie jest dobre, to zawsze może być lepsze.

Etykiety zmieniają wszyscy od największych graczy jak Żywiec, Tyskie, Lech, przez Lwówka, Witnicę, aż po najlepszych graczy, czyli chociażby Pintę. Co wybitnie pokazuje, że dotyczyć to może każdego.

Nowe etykiety to też dość prosta droga do zrobienia koło siebie ponownie szumu nie dając nowego piwa, a jedynie zmieniając wygląd. Spotkałem się nie raz z sytuacjami, że ludzie biorą takie piwo za zupełnie nowy produkt. Lepsze jest to niż robienie jednego piwa pod kilkoma nazwami co z jest traktowaniem klienta bardzo nie fair, w gruncie rzeczy taką sprawą mógłby zająć się rzecznik praw konsumenta.

Wracając do etykiet, przeważnie te zmiany wychodzą na dobre, jak na przykład Pinta z tych swoich niegrzecznych panienek z etykiet przeszła w bardzo stonowane i ładne opakowania, Gościszewo również bardzo pozytywne wrażenie po zmianie etykiet robi, tak samo jeśli chodzi o Żywca czy Tyskie, są to zmiany na plus. Ciekawa zmiana dotyczyła Wojaka, który wstawił orła i wypuścił radlera. Ten orzeł to w gruncie rzeczy powrót do tradycji, bo już kiedyś był na etykiecie. Okocim swojego czasu miał jedynie etykietę na szyjce, co było dość odważnym rozwiązaniem pozostawiając tak dużą przestrzeń pustą, ale chyba się nie przyjęło, bo już znów mają standardowe etykiety, swoją drogą ładne i przejrzyste, inspirowane serią piw sezonowych. Jeszcze przykład zmiany, która mi za bardzo nie przypasowała to Lwówkowe etykiety, które obecnie są jakieś takie bez wyrazu, a wcześniej były bardzo fajne.  Ale z czasem do wszystkich tych nowości człowiek, się przecież przyzwyczaja, jakiemuś Junior Brand Managerowi się nie spodoba i wtedy co? No trzeba znów zmienić! Choć najczęściej to jednak dobre rozwiązanie, poprzez które polepsza się szatę graficzną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s