Jurajskie Świąteczne

Ho, ho, ho! Browary czują klimat Świąt, liczba piw, produkowanych z tej okazji jest coraz dłuższa. Raz lepsze, raz gorsze, tym razem Jurajskie Świąteczne z Browaru na Jurze, czyli piwo, na które najbardziej czekałem ze wszystkich świątecznych premier w 2013 roku. A czemu? To ciemne piwo ma w sobie chili, kakao i miód, czyli wybuchową mieszankę, nie mogłem się doczekać by go spróbować. Zapachowo jak dla mnie świetnie, bo dominuje tu czekoladowy aromat i kakao. Piana niska i dziurawa, karmelowa, dość szybko ucieka, w barwie piwo mętne i kawowe.

W smaku gorzka czekolada, słabo wyczuwalna miodowa słodycz,a potem jeszcze goryczka i pikantny, dość wyraźny posmak chili. Moje drugie piwo z chili, już w Imperial Porter Chili ten dodatek smakował, ale tu jest jeszcze lepszy, czekam na więcej produktów z tą przyprawą.

Jest tu ogromny urodzaj smaku i treściwość. Dość dobrze ułożone i jak dla mnie mogło by być więcej słodyczy od miodu, ale i tak jestem fanem tego piwa! Oby więcej takich piw na zimę. Co więcej Jurajskie Świąteczne powinno dać się w prezencie osobie, która zarzeka się, że nie lubi i nie pije piwa, by pokazać jakie rozmaite mogą one być.

Last but not least to opakowanie, które jest po prostu urocze, utrzymane w świątecznym klimacie i do tego te złote literki, piękna sprawa. Informacja o nie prowadzeniu samochodu po alkoholu bardzo trafna szczególnie w kontekście pijanych kierowców w okresie świątecznym. Ale niestety technicznie etykieta jest w pintowym stylu co oznacza, że niemożliwa do odklejenia bez strat.

W składzie woda źródlana, słód jasny jęczmienny, czekoladowy, kakao, miód gryczany stanowiący 21% ekstraktu, chmiel aromatyczny i goryczkowy, aromat czekoladowy i chili. Zawiera 5,6% alkoholu i 16,5% ekstraktu.

Zapach: 4,5/5
Wygląd: 4/5
Smak: 4,5/5
Wrażenia: 5/5
Opakowanie: 4/5

Ocena: 4,4/5

jurajskieswiateczne

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s