Browar w hotelu

Dziś specjalny odcinek piwnej turystyki, w którym pragnę przedstawić miejsca znajdujące się w dość znacznych odległościach od siebie, ale gdzie łączącym je czynnikiem jest to iż jest to hotel, w którym znajduje się browar. Temat aktualne jeszcze nie jest popularny, bo takie hotele policzyć można na palcach jednej ręki (no dobra na palcach dwóch rąk) do tego w branży hotelarskiej posiadanie browaru to dodatkowe obciążenie i obowiązek zdobywania kolejnych zezwoleń oraz spełniania rygorystycznych wymogów. Jeśli ktoś jest ciekaw jak wygląda proces założenia browaru, to ekipa z Browaru Artezan pięknie to opisała tu.

Warto zadać sobie pytanie czy jest sens tworzenia browaru przy hotelu? Klasycznym przykładem jest powrót do tradycji czyli rozpoczęcie warzenia piwa, ponieważ kiedyś tam był browar, bardzo chwalebne działanie. Często też tworzone są one jako dodatkowa atrakcja turystyczna, i moim zdaniem to jest to coś co dodatkowo zachęci firmę do organizacji eventu w tym konkretnym hotelu, bo jest w nim coś extra, czego w innych ośrodkach nie ma, stwarza to moc dodatkowych atrakcji i możliwości oraz kierunków rozwoju zarówno dla hotelu jak i browaru.

Lecz nie można też brać za pewnik, że jeśli obiekt 3 czy 4 gwiazdkowy posiada własny browar to jego piwo będzie odpowiadało również ilości hotelowych gwiazdek, to nie jest regułą.

Hotel i Browar Słociak

Ceny w tym położonym nieopodal Opola hotelu (3*) zaczynają się od 190 zł. Piwa dostępne w browarze: Klinkierowy Przepał (koźlak), Sławicka Pszenica (pszeniczne jasne), Opolskie Jasne (pils), Okazjonalne Jasny Słodziak (miodowe jasne), Ciemny Słodziak (miodowe ciemne).

http://www.slociak.pl/strona-glowna/oferta/browar-pub/o-browarze

Hotel Płock

Ceny za pokój zaczynają się od 150 zł. Hotel w Płocku o nazwie Płock (3*) i warzy piwo o nazwie Krakowskie, dziwne to dość, ale dostać można: jasne pełne, miodowe, ciemne mocne, ciemne.

http://www.hotelplock.pl/pub

Brovaria Hotel Poznań

Położony w świetnej lokalizacji, bo na rynku z Poznaniu hotel Brovaria (4*), w którym ceny zaczynają się od 250 zł. Browar oferuje trzy rodzaje piwa: Brovaria miodowe, pils i pszeniczne. Jest możliwość wzięcia deski piw.

http://www.brovaria.pl/PL-H20/restauracja-galeria.html

Brovarnia Hotel Gdańsk

Kolejny hotel (4*) położony w świetnej lokalizacji, bo nad samą rzeką w Gdańsku, cena z tego co widzę zaczyna się od 320 zł (via book online w prawym górnym rogu strony), każdy, kto trochę interesuje się kulturą piwną w Polsce pewnie kojarzy kim jest tutejszy piwowar. W stałej ofercie dostępne są piwa Złoto Brovarni Jasne, Starogdańskie Ciemne, Pszeniczne, a do tego czasem dostępne są limitowane piwa takie jak AIPA, Świąteczne Czekoladowe czy Dymione.

http://www.brovarnia.pl/nasze-piwa

Trzy Korony

Hotel w Puławach posiadający SPA piwne i browar, ceny zaczynają się od 139 zł, w SPA można zażywać kąpiele piwne i pić piwo, a to wszystko ma oczywiście walory lecznicze. Są oferowane nawet pakiety piwne składające się z noclegu, śniadanie i obiad, zwiedzanie browaru, prelekcję piwowara i degustację piw. Z piw dostępne są KORONY Jasne, KORONY Bursztynowe, KORONY Pszeniczne, KORONY Sezonowe (Ciemne i Koźlak)

http://www.trzy-korony.com/nasze-piwo,104.html

Hotel Silvia Gold

W 3* hotelu Silvia w centrum Gliwic znajduje się restauracja i mini browar Majer, który oferuje piwa MajEr Jasne, Ciemne, Pszeniczne i Sezonowe takie jak Koźlak, Marcowe i Wędzone.

http://minibrowarmajer.pl/galeria_browar.php

Bristol Rzeszów

Bristol Hotel Rzeszów 5* to najbardziej luksusowy z polskich hoteli mających mini browar. Ceny według wyszukiwarki zaczynają się od 215 zł. Stary Browar Rzeszowski warzy piwo pils, ciemne, pszeniczne, marcowe, pale ale i american dark ale. W soboty i niedziele jest możliwość udziału w Weekendowym Święcie Piwa.

http://www.bristol-rzeszow.pl/mini-browar.html

Hotel Lwów

3* z cenami rozpoczynającymi się od 170 zł oferuje w Browarze Lwów piwa Jasne Lwowskie, Pszeniczne Lwowskie i Bursztynowe Lwowskie.

Best Western Browar Mariacki

W Katowicach w połowie 2014 roku planowane jest otwarcie hotelu i browaru w miejscu Hotelu Śląskiego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s