A’la Grodziskie

Grodziskie, nie Gratzer, to jeden z koronnych polskich stylów piwa, o który toczona była zażarta walka na początku 2013 roku i na szczęście dzięki zaangażowaniu przedstawicieli polskiego świata piwa udało się ogólnoświatowej społeczności uświadomić, że Grodziskie to polskie piwo. A’la zrobione przez Pintę ma nawiązywać do warzonego do 1996 roku w Grodzisku Wielkopolskim grodzisza.

W składzie słody Weyermann: jęczmienny dymiony bukiem, pszeniczny, chmiel Lubelski , drożdże Safbrew S-33. Piwo pasteryzowane, niefiltrowane. 7,8°Blg i 2,6% alkoholu.

A’la Grodziskie od Browaru Pinta to lekkie, wędzone piwo górnej fermentacji. Wiele osób nie lubi wędzonki, ale tu jest ona subtelna i wpasowana smakowo idealnie by w gorące dni przynieść ukojenie, co osiągnięte jest dzięki połączeniu tego ze słodem pszenicznym i polskich chmiele oraz lekką kwaskowość w smaku. Już sam wygląd jest dość interesujący, bo jest to mętne piwo o słomkowej barwie, piana drobna i niezbyt obfita.

Ten Grodzisz to ciekawa propozycja na letnie dni, fajnie łącząca się  i powodująca, że lekkie dania i przekąski są jeszcze bardziej intensywne w smaku.

Zapach: 4,5/5
Wygląd: 4,5/5
Smak: 5/5
Wrażenia: 5/5
Opakowanie: 4/5
Ocena: 4,6/5

Cena: 4,99 zł

alagrodziskie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s