Atak Chmielu

To on można wskazać palcem na Atak Chmielu mówiąc o jednym z liderów piwnej (r)ewolucji, pojawienie się tego piwa było jednym z najważniejszych i przełomowych kroków dla rynku piwnego w Polsce. W gruncie rzeczy urosło ono bardzo szybko do rangi kultowej pozycji. Trzeba oddać temu piwu, to co jego i choć aktualnie ma wielu rywali, to jednak na zawsze pozostanie tym pierwszym.

Jest to piwo górnej fermentacji typu American India Pale Ale, zawiera 6,1% alkoholu i 15,1% ekstraktu, 58 IBU. W składzie słody Weyermann: pale ale, melanoidynowy, Carahell, Carapils, amerykańskie chmiele: Citra, Simcoe, Cascade, Amarillo. drożdże Safale US-05.

Co my w nim mamy? W zapachu wyraźne egzotyczne owoce, mango, cytrusy, w smaku mocny posmak goryczki, ale przy tym również egzotyka jak w przypadku zapachu, barwę ma miedzianą, do tego jest klarowne, a piana fajna i gęsta. Bardzo miłe wrażenia pozostawia, oczywiście jak wiadomo jest to piwo dla hopheadów, więc nie powinno od razu się do niego zabierać, bo można się zawieść, ale jak już jest się poznało ducha kraftu to docenisz to piwo, jeśli jeszcze nie, to też Cię to czeka, ale może wcześniej  warto zacząć np. od Oto Mata IPA. Bo ja jestem na tym etapie i  bezkompromisowe piwo jest dla mnie nie dość, że pijalne i jeszcze niezwykle smaczne.

Zapach: 4,5/5
Wygląd: 4,5/5
Smak: 4,5/5
Wrażenia: 5/5
Opakowanie: 4/5
Ocena: 4,5/5

Cena: 5,49 zł

atakchmielu

4 myśli na temat “Atak Chmielu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s