Dożynkowe

Dożynkowe jest świeżym zwycięzcą Chmielaków Krasnostawskich 2013 w kategorii Piwo jasne pełne o zawartości ekstraktu w brzeczce 10,1-11,0 ºBlg. Wyprzedziło Jagiełło Jasne czy Jasne Jurajskie.

Dożynkowe to piwo jasne pełne niepasteryzowane, trochę intensywniejsze i pełniejsze w smaku niż pierwsze Świętojańskie, ale mimo to nudą straszną wieje od tego piwa. I jeszcze straciło lekkość Świętojańskiego. Jak podobał mi się pomysł tego dostępnego w maju, to te nie zachwyca, jest nudne i ciężko mi było wypić je do końca (nie zrobiłem tego), za to jestem fanem swojskich etykiet i ładnego opisania piwa, to się bardzo dobrze udało Browarowi Okocim udało, tak samo jak idea sezonowych piw, szkoda tylko, że nie są to odważniejsze style, bo po co komu kolejny lager na rynku jak jest ich pod dostatkiem. Na plus też to, że wreszcie podawane jest jaki chmiel jest użyty (tu mamy Marynkę). Tu mamy jasne piwo o słomowej barwie, pianie szybko znikającej, mocno gazowane, w smaku za to lekko chmielowe i z pozostającym nieprzyjemnym posmakiem.

Przy okazji: http://www.piwasezonowe.pl/swiateczne takie będzie następne piwo, jasne pełne z dodatkiem porteru (portera?). Brzmi ciekawie.

Jeśli ktoś ma ochotę spróbować Dożynkowego to dostępne jest ono w okresie sierpień – październik 2013. Za to Świąteczne już od listopada 2013.

Ocena: 1,5/5

Cena: 2,39 z

dozynkoweł

Jedna myśl na temat “Dożynkowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s