Gniewosz Grejpfrut, Limonka i Wiśnia: test piw smakowych

Pora na test smakowych Gniewoszy. Na początek wypada wspomnieć o istnieniu stoisk firmowych w centrach handlowych, brawo Browar Czarnków. Gniewosze z Browaru Czarnków to typowe jasne letniaki w postaci wiśni, grejpfruta i limonki, majace byc orzezwiajacymi piwami, jednak ten posmak owocow jest jedynie dodatkiem do dominującej w nich goryczki i krwistego posmaku, każde z nich ma po 4,2% alkoholu i 12,1 % ekstraktu wag.

Wiecie co jest tu niesamowitego? Prostota przekazu, nie ma wmawiania, że są w tym piwie własnoręcznie zbierane wiśnie ze szczytu Himalajów czy tam jakieś inne grejpfruty strzeżone przez podziemne bestie, tylko w składzie podana informacja o tym, że są aromaty (szkoda tylko, że nie wyszczególnione zostały). W ogóle etykieta tylko podstawowe informacje w minimalnej dawce zawiera. Bo skład podany taki sam na każdej z butelek: woda, słody jęczmienne, cukier, chmiel, drożdże i aromaty, o których już wcześniej wspomniałem. Co ciekawe na stronie (stan na lipiec 2013) nie można znaleźć informacji, że takie piwa są w sprzedaży. Cena każdego z nich kształtowała się na poziomie 1,90 zł.

Gniewosz Grejpfrut: Jak na smakowe piwo grejpfrutowe to fajnie łączy sie tu goryczka chmielowa z cierpkością grejpfrutową i krwistym smakiem. Jak na grejpfrutowy smak jest on całkiem dobry, ten grapefruit smakuje dość naturalnie, a co więcej przyjemnie komponuje się z istotą piwa.
Ocena: 2,5/5
Cena: 1,90 zł

gniewoszsmaki (1)

Gniewosz Wiśnia: W wiśniowej wersji Gniewosza w smaku wyczuwalne połączenie goryczki z cukierkowo-landrynkowym wiśniowym posmakiem, nie jest to coś co trafia w mój gust, bo średnio moim zdaniem to się łączy. Piana szybko znika i to od razu, kolor ciemniejszy, miedziany. Porównawczo z innymi Gniewoszami, to ten jest słodszy niż grejpfrut, choć tu tez bardzo podobna podstawa co akurat naturalne, bo robione na podstawie tego samego piwa.
Ocena: 2/5
Cena: 1,90 zł

gniewoszsmaki (3)

Gniewosz Limonka: również brak piany, ale również mocno klarowne, najmocniejszy aromat z tych trzech, w barwie pomiędzy grejpfrutem a wiśnią. Chmielowy, ale i landrynkowy do tego limonka w tym piwie sprawia wrażenie najbardziej sztucznego posmaku. Najmniej pasuje mi spośród całej trójki.
Ocena: 1,5/5
Cena: 1,90 zł

gniewoszsmaki (2)

Mimo wszystko wolę klasyczne Gniewosze.

Jedna myśl na temat “Gniewosz Grejpfrut, Limonka i Wiśnia: test piw smakowych

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s