Rebel Lager Dunkel

W Tesco natrafić można na takie oto piwo pod nazwą Rebel Original Brand. Dostępne jako Vienna Lager, Bohemia Pilsner lub Lager Dunkel. Dumnie informacja głosi, że jest to piwo rzemieślnicze proponowane przez Wielkiego Mistrza Bractwa Piwnego – Marka Suligę. Prawda, że brzmi interesująco? Co więcej etykieta wygląda świetnie, szczególnie informacje na jej dole na temat piwa, podawania w temperaturze 7-12 stopni, dolnej fermentacji, zawartości alkoholu równej 6%, ekstraktu 15% wag. W składzie woda, słód jęczmienny i chmiel. Jak się okazuje jest to robione przez Browar Sulimar piwo specjalnie dla sieci Tesco, by wzmocnić wiarygodność dodatkowo wspierane przez mistrza Bractwa. Niewątpliwie jest to ciekawa inicjatywa i warta pochwały, bo pozwala szerszemu odbiorcy zapoznać się z czymś więcej niż zwykły lager, brawo Tesco.
Jeśli zaś o to piwo chodzi to przyjemny aromat, ciemna barwa, w smaku karmelowe z wyczuwalną goryczką. Mi całkiem smakowało ze względu na połączenie palonego i karmelowego smaku. Biorąc pod uwagę, że nie miałem ogromnych wymagań co do niego, to te było całkiem ok. Choć głębi smaku w nim nie znalazłem. Rebel jak wspominałem dostępny jest jeszcze w wersji Bohemia Pilsner i Vienna Lager. Gdzie akurat to piwo jest najlepsze ze wspomnianej trójki.

Choć z tym piwem rzemieślniczym to określenie trochę na wyrost, ale wiem, że ludzie po spróbowaniu tego piwa wpisali w wyszukiwarkę frazę „piwo rzemieślnicze” i poznali zupełnie nowy świat piwa.

Ocena: 2,5/5
Cena: 2,99 zł

rebeldunkel

Jedna myśl na temat “Rebel Lager Dunkel

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s