Piwna Turystyka: Kraków, witajcie w grodzie Cracka

krak0813 (226)Zasadą wręcz się stało, że na początku każdego odcinka piwnej turystyki umieszczona zostanie panorama miasta, będzie widok z Kopca Kościuszki.

Lato sprzyja wyprawom krótszym i dłuższym, czemu więc nie odwiedzić Krakowa na weekend? Szczególnie gdy z Warszawy jedzie się do niego pociągiem jedynie 3 godziny. Najlepsze jest to, że zwiedzanie pubów można połączyć tu ze standardowym zwiedzaniem miasta. Zasadniczo wycieczkę można podzielić na dwie części, na Rynek wraz z Wawelem oraz na Kazimierz. Puby już po drodze czekają tam na was.

Zaczynając od Starego Rynku i Wawelu gdzie podczas zwiedzania Sukiennic, wzgórza Wawelskiego, odwiedzenia smoka, licznych kościołów oraz muzeów i gmachów uniwersyteckich warto przejść się też tymi węższymi uliczkami lub odwiedzić planty (z Plan-T)… lub można iść szlakiem piwnym, który zaraz przedstawię i następnie tylko zwiedzić Kraków przechodząc drogą królewską. I też będziecie zadowoleni.

kraktour (12)Na początek ciekawostka w postaci Beer House Hostel, hostel o takiej tematyce brzmi zachęcająco.

kraktour (2)No więc Andrusy miejsca do odwiedzenia prezentują się w moim prywatnym rankingu następująco: 1. House of Beer; 2. Omerta; 3. Strefa Piwa; 4. BeerGallery. Przyznam iż niezwykle trudno było spośród pierwszej trójki wybrać kolejność, musiałem poważnie przemyśleć, kto jest moim faworytem, ale po długich godzinach narad komisyjnie wybór padł na House of Beer, gratulacje! Ale te trzy miejsca mają w sobie coś co sprawia, że jeszcze je odwiedzę, bo warto. Szczególne pozdro dla obsługi pubów za to, że można było fajnie pogadać.

1. House of Beer

Adres:Świętego Tomasza 35  31-027 Kraków

Świetny klimat, podziemie i chłód w nim panujący ratuje sytuację w gorące dni, a na kranach ciekawe piwa. Jest najfajniej, do tego leży to przy samych Sukiennicach lokalizacja super nawet dla osób nieznających miasta.

kraktour (3)2. Omerta

Kraków, Kazimierz, ul. Kupa 3

30 nalewaków, w tym 4 pompy, tym zdecydowanie Omerta wygrywa w Krakowie (w Polsce w sumie też) ze wszystkimi i fajny podział na piwo z kranów zagranicznych i polskich.

kraktour (4)

kraktour (5)

3. Strefa Piwa

Adres: Józefa 6, Kazimierz, Kraków

Strefa natomiast jako jedyna z pierwszej trójki miała ogródek by można było usiąść na świeżym powietrzu, do tego widać tu, że to lokal mocno współpracujący z podkrakowską Pracownią Piwa, a oni przecież robią takie dobre piwa, więc od razu milej do Stefy Piwa przyjść, szczególnie gdy na kranie jest piwo z PP. Dodatkowo znajduje się dość blisko Omerty, więc w drodze na Rynek można o nią zahaczyć.

kraktour (6)kraktour (7)kraktour (8)4. Beergallery

Tu będzie trzy w jednym, ponieważ Beergallery dysponuje 3 lokalami w Krakowie. Beergallery Luxury widoczny na pierwszym zdjęciu znajduje się w sąsiedztwie House of Beer na ul. Tomasza 30. Fani belgijskich piw będą zadowoleni. Za to pozostałe dwie lokalizacje na Dominikańskiej 3 i na Warszaeura 10 (na Kazimierzu niedaleko Omerty), oferują często dobre promocje na piwo, które można tam dostać już od 4 złotych. Więc warto odwiedzić.

kraktour (9)kraktour (10)kraktour (11)A jak tam sytuacja z krakowskimi piwami? Aktualnie dominują wyroby Pracowni Piwa, która już zagościła na stałe w świadomości bywalców piwnych lokali dzięki świetnym produktom jak Crack czy Hey Now. Swoją drogą już same nazwy piwa są niezwykle pomysłowe, pozwólcie, że zacytuję swój post sprzed jakiegoś czasu:

Pelna godzina czyli Hey Now, czuje ze Like on Neck mieszal w tym palce, bo nawet na Plan-T dociera, tak to jest jesli chodzi o Crack.

2 myśli na temat “Piwna Turystyka: Kraków, witajcie w grodzie Cracka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s