Książęce Jasne Ryżowe

Kompania Piwowarska to największa firma zajmująca się produkcją i sprzedażą piwa w Polsce, dlatego też to wobec niej są największe oczekiwania by była motorem napędowym mainstreamu, nowatorem uczącym Polaków na masową skalę kultury piwnej i przedstawiającym im coraz to ciekawsze gatunki piwa, bo zwykły lager to od dawna już zdecydowanie za mało. Jedną z nowości KP jest Książęce Jasne Ryżowe, czyli lekkie i jasne, a do tego smaczne i pijalne piwo. Niektórzy mówią jako to by była odpowiedź na Oto Mata IPA z Browaru Pinta, ale czy wyobrażacie sobie by tak ogromna firma działała spontanicznie? Przecież plan stworzenia Ryżowego musiał mieć dobre kilka miesięcy, to fakt, bo trzeba wziąć pod uwagę cały proces logistyczny i wymogi czasowe jaki przy tak wielkim przedsięwzięciu są wymagane. Tak to powstało piwo Książęce Jasne Ryżowe z koronnej serii KP.

ryzowe (2)Wiecie co? To piwo ma w sobie to coś, co pokazuje, że koncerny wchodzą na wyższy poziom, na poziom, który jeszcze kilka lat temu nikomu się nie śnił, bo Polacy chcą próbować czegoś nowego, mając dostęp do piw z całego Świata mogą wybierać z ogromnej ilości trunków, KP to rozumie i wypuszcza bardzo ciekawe piwo, orzeźwiające, bardzo dobre na upalne dni. Piwo o jasnej słomkowej barwie, ze słabą pianą, nutami cytrusowymi i fajną moim zdaniem goryczką. Warto spróbować, bo to najlepsze piwo z serii Książęce. Z informacji technicznych: zawiera 4,5% alkoholu, 11% ekstraktu.

ryzksiaz (1)Jako fan ryżu nie mogłem sobie odmówić by do tej wyjątkowej degustacji prezentu od KP dodać pasującą potrawę czyli coś stosunkowo lekkiego i słodkiego tak by idealnie podkreślić walory smakowe piwa i dania. Wybór padł na kurczaka w sosie miodowym z ryżem oczywiście, wrażenia? Piwo świetnie współgrało z potrawą podkreślając jego smak.

Ocena: 3/5

ryzowe (1)A tak powstawało piwo:

Ps. Dzięki Marlena!

2 myśli na temat “Książęce Jasne Ryżowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s