Z miodem, Piernikowe, Złociste, Krzepkie czyli wielkie testowanie piwa Toruńskie

Wycieczka do Torunia prócz wizytacji tamtejszych pubów przyniosła też wypróbowanie piw z tymże miastem w nazwie. Zgodnie z zasadą gotta drink ’em all, mam je wszystkie. Krzepkie i Złociste opisywałem już wcześniej.

Tak smakuje Ziemia Chełmińska w wersji krzepkiej i złocistej. Piwo Toruńskie w Toruniu nie robione co szczerze powiedziane. Wykonaniem zajął się Browar Zodiak dla Krajiny Piva w Toruniu. Ogólne wrażenie jakie sprawia to piwo nie jest takie złe, w tej małej buteleczce fajnie się prezentuje, przy tym ładnie wygląda z tym widokiem starego Torunia i dość prosto etykietą.  Toruńskie Złociste i Krzepkie są dość podobne więc opisy są również bardzo podobne.

To by było o nich na tyle, bo są dość przeciętne, skupię się za to na miodowym i piernikowym, bo one w porównaniu z tymi pierwszymi to trochę wyższa półka, zarówno pod względem ceny jak i jakości. Moim zdaniem to piernikowe jest lepsze niż dostępne w Olbrachcie. Smakowe, ciemne piwo, czuć w nim piernik, więc wymóg podstawowy spełniony, do tego cynamon, miód i chlebowy posmak. Świetny pomysł i atrakcja turystyczna dla miasta, bo jednak pierniki to jego wizytówka, a co może być lepszą pamiątką jak nie męski piernik jakim jest właśnie piwo piernikowe? Bo piernikowej wódki chyba jeszcze nie ma w powszechnej sprzedaży.

Miodowe to jedno z ulubionych piw Polaków, wpisało się już na stałe w piwny krajobraz nad Wisłą dlatego też nie mogło zabraknąć go wśród propozycji spod szyldu „Toruńskie”, można mówić, że ten miód smakuje sztucznie, ale dobrze komponuje się i dla osób, które gustują w miodowych piwach jest to ciekawa propozycja.

torunsOgólne wrażenia? Jeżeli mowa o estetyce to wyróżniają się choć mając je wszystkie 4 widać zdecydowanie różnice w palecie kolorów użytej, ale stylizacja na barwy miasta jak najbardziej na plus. Biorąc pod uwagę samą zawartość butelki najciekawszą propozycją jest piwo piernikowe, pozostałe dość standardowe, ale każde z nich da się wypić jako zestaw stanowią dobrą pamiątkę z tego miasta.

Toruńskie z miodem: Ocena: 3/5; Cena: 4,19 zł

Toruńskie Piernikowe: Ocena: 3,5/5; Cena: 4,70 zł

Toruńskie Złociste Ocena: 2,5/5; Cena: 2,80 zł

Toruńskie Krzepkie: Ocena: 2/5; Cena: 3,00 zł

Jedna myśl na temat “Z miodem, Piernikowe, Złociste, Krzepkie czyli wielkie testowanie piwa Toruńskie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s