Turystyka Piwna: Kopernik, pierniki i piwo czyli Toruń welcome to

torun0713 (12)2013 rok upływa pod znakiem Mikołaja Kopernika, znaleźć można na półkach poświęcone mu piwa czyli Gruit Kopernikowski oraz Kopernik lecz by jeszcze mocniej celebrować rocznicę urodzin wielkiego astronoma warto wybrać się do jego miasta – Torunia.

kopernikW roku akademickim pełen studentów, w wakacje wypełniony niemieckimi turystami, szczególnie na rynku zawsze znajdzie się jakieś atrakcje zachodząc do Browaru Staromiejskiego lub Krajiny Piva. Oddalając się dalej od rynku kolejnym miejscem do odwiedzenia jest Instytut Piwa (Gagarina 152). Na tym atrakcje dotyczące pubów kończą się, choć to i tak dobry wynik jak na miasto wypełnione studentami, którzy jak wiadomo powszechnie nie gustują w ciekawszych piwach, a to właśnie miejsca z takimi chcę tu przedstawić.

Jan Olbracht Browar Staromiejski – Szczytna 15

Rynek dość szybko można obejść i od razu udać się do Jana Olbrachta, który ma niezwykle klimatyczne wnętrze i idealnie wpasowuje się w otoczenie, a dzięki wywieszonej fladze jest dobrze widoczny z daleka choć jest w bocznej uliczce. Z dostępnych piw trzeba tu się napić Piernikowego, bo Toruń to przecież Kopernik i pierniki (nie zapomnijcie kupić pierników ze sklepu firmowego). Osobiście jednak z piw tu dostępnych o wiele bardziej świetną Śmietankę Toruńską. Okazjonalnie trafiają się specjalne edycji piw robione przez piwowarów i tu bardzo negatywne odczucie, bo chcąc porozmawiać na miejscu o tym z obsługą zostałem bardzo niemiło spławiony.

trnolbracht

Krajina Piva – Rynek Nowomiejski 3

Kolejny punkt na tej dość krótkiej mapie Torunia, jednak porównując o wiele lepiej wspominam wizytę w Krajinie niż w Staromiejskim, jest o wiele bardziej swojsko, można usiąść pogadać miło z obsługą i wybór piw też zadowalający.

trnkrainapiwaKrótka wycieczka, ale w sam raz na jeden dzień, bo piwny Toruń spokojnie można zwiedzić w jeden dzień i do tego jeszcze odwiedzić muzeum piernika i przejść się nad Wisłę. Właśnie! Wisła … w jej okolicach zdecydowanie brakuje jakiegoś pubu, choć te 3 aktualnie istniejące wydają się optymalną liczbą, bo mimo weekendu o zbyt dużym tłoku w nich nie można było mówić, tak więc spokojnie można przyjść i usiąść nawet w godzinach szczytu.

Na sam wyjazd do odwiedzenia pozostaje jeszcze sklep Piwex (Moniuszki 30) by mieć kilka Toruńskich na drogę, ewentualnie coś z rzemieślniczego Browaru Olimp.

Nad Prometeuszem nie ma co się dłużej pastwić, bo piwo ewidentnie nie wyszło, ale jak smakują Toruńskie? Zapraszam do zapoznania się z moimi wrażeniami z wielkiego testu tych piw.

torun0713 (2)

Jest jeszcze jakieś miejsce warte odwiedzin i związane z dobrym piwem w Toruniu? Piszcie!

2 myśli na temat “Turystyka Piwna: Kopernik, pierniki i piwo czyli Toruń welcome to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s