Czas na piwo w plenerze

Nadchodzi jedno z ulubionych świąt Polaków czyli majówka. Jest to również czas rozpoczęcia się sezonu grillowego i wyjść w plener. Pogoda wreszcie się poprawia po mroźnej zimie, więc Polacy wybierają wypoczynek na łonie natury i korzystają z usług ekosystemów w miastach, grają w futbol amerykański, jeżdżą na rowerach i piją piwo.

pnsurban

Podczas wypoczynku często zapomina się by po sobie posprzątać i wyrzuca opakowania nie zastanawiając się co dalej się z nimi stanie, czy ktoś to posprząta, ile będą zalegać w tamtym miejscu, a przeciętny czas rozkładu puszki to 100 lat, a szklanej butelki to blisko 4000 lat! Sprzątnięcie tego odpadu i wrzucenie do specjalnego kosza, oddanie butelki zwrotnej do sklepu lub na skup nie wiąże się z ogromnym wysiłkiem i poświęceniem dużej ilości czasu, a wychodząc kolejny raz do parku czy do lasu nie będzie się przechodziło przez góry śmieci.

Bawcie się dobrze. Pijcie, grillujcie i nie śmiećcie.

PIJNIESMIEC

Jeszcze jedno. Jeśli widzieliście przykłady śmiecenia lub dobre praktyki sprzątających po sobie to mam prośbę, byście robili zdjęcia i przesyłali je wraz z informacją gdzie to zrobione zostało na adres lubiepiwo@rocketmail.com

wisla

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s