Piwo dla kobiet

Jak legenda głosi, piwo jest kobietą. Dlatego mężczyźni tak je lubią. Posiada ono walory zdrowotne, dzięki posiadanym witaminom, można skorzystać z piwnych zabiegów i kuracji w specjalistycznych salonach. Warto pochylić się nad kwestią piwną szerzej, bo nie jest to typowo męska domena. Bo kobiety też uwielbiają piwo.

Wśród fanów Browarni sporą grupę stanowią kobiety, stąd w dniu święta płci pięknej specjalny wpis. Po pierwsze nie można powiedzieć, że dane piwo jest czysto kobiece lub nie, o tym decydują indywidualne względy, jednak można zauważyć pewne trendy na podstawie, których łatwiej trafić w gusta.

Na podstawie moich rozmów i doświadczenia, myślę że nie będzie błędem ogólne określenie, że kobiety generalnie preferują piwa jasne i lekkie i to jest zdecydowany top. Prócz tego popularnością cieszą się też piwa dość mocno gazowane i smakowe, czyli z dodatkiem soku lub innych ekstraktów sprawiających, że piwo ma bardziej urozmaicony smak, czy to owocowy czy na przykład tequili. Mniej popularnymi piwami, ale na które warto zwrócić uwagę są miodowe i pszeniczne. Kierując się wyborami moich znajomych, wybierają one o wiele rzadziej ciemne i mocne piwa oraz te o większej goryczkowości.

Warto się zastanowić, czy są takie pozycje, które poprzez ogólną charakterystykę powinny trafić w gusta. Z tej okazji urządziłem degustacje trzech ciekawych moich zdaniem piw, które mogą posmakować paniom, a są to jedne z ciekawszych według mnie przedstawicieli piw smakowych (owocowych) w Polsce.

Cornelius Banan: https://kilkaslowopiwie.wordpress.com/2013/03/03/cornelius-banan/

Cornelius Cytryna: https://kilkaslowopiwie.wordpress.com/2013/03/09/cornelius-cytryna/

Cornelius Grejpfrut: https://kilkaslowopiwie.wordpress.com/2013/03/08/cornelius-grejpfrut/

Mam nadzieję, że choć jedno z nich posmakowało. A jeśli nie to czekam w komentarzach na wasze propozycje. Moim faworytem z trzech powyższych jest Banan. Lecz co zrobić gdy się ich nie znajdzie? Oto mały poradnik z mojej strony jak wybrać piwo, które powinno posmakować paniom. Będzie on raczej dość podstawowy na dobry start:

http://womenlovebeer2.com/wp-content/uploads/2010/10/Women_and_Beer.jpg

1. Patrz szerzej. Pojawia się coraz więcej nowych, mniejszych browarów, które oferują coraz więcej ciekawych piw, różnorodnych smakowo. Dlatego warto pójść trochę dalej niż do tej pierwszej półki, bo produkty z kolejnych mogą naprawdę zaskoczyć na plus.

2. Szukaj. Nawet jak masz swoje ulubione piwa, to nie oznacza to, że nie znajdziesz takiego, które bardziej przypadnie Ci do gustu, kto wie, może to, które właśnie kupujesz stanie się za chwile twoim nowym ulubionym piwem.

3. Alkohol. Warto zwrócić uwagę, by jego zawartość nie była zbyt duża, jeśli nie lubicie mocnych to 6% zawartości alkoholu to powinno być maksimum, w zupełności wystarczające. Chyba, że preferuje się mocniejsze piwa, ta zasada nie działa w ciemnych piwach, gdzie tak bardzo nie czuć tej mocy.

4. Informacje o składzie. Im więcej podanych informacji tym lepiej, bo mamy lepsze pojęcie co tak naprawdę pijemy. Więc by było coś więcej niż klasyczne „zawiera słód jęczmienny”, przy czym najlepiej by było tam jak najmniej dodatków zaczynających się na E i sztucznych słodzików. Fajnie też gdy jest informacja co to za styl piwa.

5. Produkcja. Najczęściej browary chwalą się tym, czy piwo zostało lub raczej nie, poddane procesowi filtracji lub pasteryzacji. Procesy te mają wpływ na termin przydatności piwa i rozmaitości w smaku.

6. Temperatura. Warto też zwrócić uwagę na temperaturę, jaką podawane piwo ma, inaczej smakuje wyjęte prosto z lodówki, a inaczej stojące przez godzinę na słońcu. Im cieplejsze tym więcej nowych smaków czuć.

7. Podawanie. Dopasuj szkło do typu piwa, pozwól mu rozwinąć skrzydła i nie duś go butelce, ale nalej do szklanki, będziesz zaskoczona pozytywnie rezultatem tego.

Smacznego!

dzienkobiet

No i na koniec drogie panie, ciekawostka. Wiecie że mężczyźni wolą kobiety, które wybierają piwo, bo na podstawie badań brytyjskich naukowców. Od siebie dodam, że dobre piwo, z charakterem, a nie typowego eurolagera.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s